Yurt dışından RAM mi getirtilmeli işlemci mi?

N3F3S

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kardeşim şu anda Japonya'da eğitim görüyor ve ona Türkiye'ye dönerken kulaklık ve saat siparişi verdim ama aklımda bir de bilgisayar parçası getirtmek var.

Aklımda işlemcimi ya da RAM'imi değiştirmek var ama hangisini değiştireyim bilemedim, eğer işlemciyi degiştirirsem şu anda olan işlemciyi i3-12100F satıp Türkiye'den i5-12400F alacağım ama RAM'i değiştirir isem şu anki RAM'lerimi (2x8GB) satıp Japonya'dan 2x16 GB'lık yine Team marka RAM getirteceğim.

RAM'leri değiştirmenin maliyeti 1100-1200₺ olacak.
İşlemciyi değiştirmenin maliyeti ise 3000-3100₺ olacak.
Sizce hangisini değiştireyim?

İşlemci değişirken anakartı da değişmen gerek bunu hesaba kattın mı?
Düzeltme: Şimdi dikattli okudum anakartın değişmesine gerek yok.

Arkadaşlar kardeşim şu anda Japonya'da eğitim görüyor ve ona Türkiye'ye dönerken kulaklık ve saat siparişi verdim ama aklımda bir de bilgisayar parçası getirtmek var.

Aklımda işlemcimi ya da RAM'imi değiştirmek var ama hangisini değiştireyim bilemedim, eğer işlemciyi degiştirirsem şu anda olan işlemciyi i3-12100F satıp Türkiye'den i5-12400F alacağım ama RAM'i değiştirir isem şu anki RAM'lerimi (2x8GB) satıp Japonya'dan 2x16 GB'lık yine Team marka RAM getirteceğim.

RAM'leri değiştirmenin maliyeti 1100-1200₺ olacak.
İşlemciyi değiştirmenin maliyeti ise 3000-3100₺ olacak.
Sizce hangisini değiştireyim?
Ekran kartınız nedir?

Ekran kartınız nedir?
Rx6600 var ama ekran kartına giremeyeceğim kutu büyük olması sebebiyle.
Bu bütçelere Türkiye’den de alabilirsin veya Amazon ile yurtdışından getirtebilirsin yine.

Neden?
Yani yurtdışından getirtmek varken Amazon ile TR ye kargoyla alınca birde vergi falan çıkacak yine TR ile aynı fiyata gelecek sanırım.
İşlemciyi seçersem TR'den alacağım ama RAM yurtdışından çok daha makul oluyor (800-1000₺ oynuyor).

Yeni konular

Geri
Yukarı