Yurt dışından telefon getirmek

Mujo Corhamzic

Hectopat
Yer
Novipazar, Serbia
Daha fazla  
Herkese merhaba, yarın Türkiye'ye döneceğim bir arkadaşım gelirken telefon getirmemi istedi fakat internette 3 yılda 1 telefon getirme sınırını gördüm. Getirdiğim telefon kapalı kutudayken üzerime işletmeme imkanım var mı? Yani başkasına aldığımı söylemem sorun çıkarır mı? (getirdiğim kişi 1 ay sonra yurt dışına çıkıp girecek işletmek için) eğer 3 senede bir telefon getirebiliyorsam bu hakkımı şu an arkadaşıma değil daha ileri bir tarihte aileme kullanmayı tercih edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, yarın Türkiye'ye döneceğim bir arkadaşım gelirken telefon getirmemi istedi fakat internette 3 yılda 1 telefon getirme sınırını gördüm. Getirdiğim telefon kapalı kutudayken üzerime işletmeme imkanım var mı? Yani başkasına aldığımı söylemem sorun çıkarır mı? (getirdiğim kişi 1 ay sonra yurt dışına çıkıp girecek işletmek için) eğer 3 senede bir telefon getirebiliyorsam bu hakkımı şu an arkadaşıma değil daha ileri bir tarihte aileme kullanmayı tercih edeceğim.
Artık IMEI numarası atılamıyor diye biliyorum, elinde patlar.

Başkasına getiriceğim için sonrasındaki problem beni bağlamıyor yurt dışında yaşıyorum. Sadece senede birkaç telefon getirebilir miyim girip çıkarken o önemli.

Yani üzerime kayıt ettirmeden de sokabilir miyim?

Zaten kayıt işlemiyle ülkeye sokmanın bir ilgisi yok. Ülkeye girerken zorla telefonu kayıt ettirmiyorlar sana.

Ülkeye sokmayla ilgisi olduğunu söylemedim zaten. Adam getirse bile satın alan kişi kullanamayacak ondan bahsediyorum.

Ben sana bir şey yazmadım. Ayrıca yanlış bilgi, satın alan kişi yurt dışına çıkıp geri ülkeye girecekmiş. Bal gibide kullanır.

Geri
Yukarı