Yurt dışından ürün getirme

iamsuicidal

Centipat
Merhaba, danışmak istediğim konu yurt dışından Türkiye'ye ürün getirmekle alâkalı. Çevrimiçi olarak değil, fiziken satın alıp getirmek hakkında.

Birkaç ay sonra turistik gezi amaçlı yurt dışına çıkmayı düşünüyorum. Türk lirasının değerli olduğu ülkeleri tercih ettim. Mesela 500 Türk lirası yaklaşık 40.000 Irak dinarına tekabül ediyor. Ben Irak'ta bir teknoloji mağazasına girsem, oranın yerli para birimiyle yani Irak dinarıyla bir telefon ya da herhangi bir cihaz satın alsam, bunu Türkiye'ye dönerken nasıl getirebilirim? Elektronik ürünler şart değil. Herhangi bir şey de olabilir. 16 yaşındayım, satın alınan ürünleri Türkiye'ye getirmeyle yaşın bir ilgisi var mı bilmiyorum. Bu sorum sadece Irak için geçerli değil, herhangi bir ülke olabilir. Gümrük ve prosedürler hakkında hiçbir bilgim yok. Düşünce ve cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çantanızın içine atın geçerken, hiçbir şey olmaz eğer çantayı Redmi Note’larla doldurmazsanız 😂. Cep telefonunu kaydettirmeniz veya birkaç ayda bir açtırmanız gerekir.

Çantanızın içine atın geçerken, hiçbir şey olmaz eğer çantayı Redmi Note’larla doldurmazsanız 😂. Cep telefonunu kaydettirmeniz veya birkaç ayda bir açtırmanız gerekir.
Hocam x ray falan vardır illaki belli olur orda. Telefonun süresini uzatma işi bende,orası önemli değil. Önemli olan onu buraya getirmek 😁

Aldığınız eşyadan 2 taneden fazla almayın elektronik ise. Biri size biri hediye olarak sayıldığından geçirebiliyorsunuz. Telefon getirmeye falan çok uğraşmayın çünkü çok kar edemezsiniz. Piyasa zaten kaçak Redmi'lerle Xiaomi'lerle dolu :D

@iamsuicidal
Hayır X-Ray zaten var ondan değil, çantanızda eğer çok şüphe çekecek kadar cihaz olmazsa geçiyorsunuz (3 tablet, 1 dizüstü bilgisayar ve 3 telefonla Sarp’tan geçtim bu Kurban ondan diyorum, ha 2 tablet ve 2 telefon zaten TR cihazıydı ama 😅).

Gümrükten Neler Geçemez? Gümrük Yasaklı Ürünler 2022
Tütün ve tütün ürünleri,
Alkollü veya alkol benzeri ürünler,
Cep telefonu gibi sim kart takılabilir olan ürünler,
Kozmetik ürünler ve benzeri ürünler,
Et ve süt ürünleri,
Silah ve tüfek gibi ürünler,
Uyuşturucu ve uyarıcı ürünler,
Takviye gıdalar ve sporcu gıdaları

burda geçemez diyor anlamadım hiçbir şey ya

@iamsuicidal
Hayır X-Ray zaten var ondan değil, çantanızda eğer çok şüphe çekecek kadar cihaz olmazsa geçiyorsunuz (3 tablet, 1 dizüstü bilgisayar ve 3 telefonla Sarp’tan geçtim bu Kurban ondan diyorum, ha 2 tablet ve 2 telefon zaten TR cihazıydı ama 😅).
1 tane alırsam telefon alırım ordan, elektronik ürün şart değil ya herhangi birkaç eşya da olabilir. Ayakkabı ya da bergüzar bir şey vesaire.

@iamsuicidal
Bunlar gümrükten getirmek için yanlışınız var, bizler gümrükten degil sınır kapısından geçiyoruz ve Duty Free her türlü vardır oradan istiyorsanız belli adetlerde karton sigara ve alkol ürünleri de vergisiz alınıp geçirebilmekte onun dışında istiyorsanız elektronik alette geçirirsiniz ve eğer çok sırıtacak adetlerde değilse sorun yaşamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı