Yurt dışından Xbox geçirmek

Kutusuz ya da kutusu açık olsa daha iyi olurdu. Bir adet getirdiğiniz için incelense bile orada kutuyu açıp kişisel kullanım için olduğuna ikna ederseniz sorun çıkaracaklarını sanmıyorum.

Gerek yok hocam, jelatini üstünde olsun hatta faturasını da üstüne yapıştırsın kutunun yine bir şey olmaz.

Hayır, sorun yok. Yolcu beraberi eşya olarak geçer ve 1 adedi sorunsuz/vergisiz geçirebilirsin.

Kutuyu açmana veya kullanıyormuş gibi göstermene gerek yok. Google'a Yolcu Beraberi Ek-9 liste yazabilirsin.
Teşekkürler hocam çok açıklayıcı oldu hemen inceleyeceğim. Benim de bildiğim kadarıyla kişisel kullanım için 1 adet sorun olmuyor.
Gümrük vergisini vermen gerekiyor, 1500-5000 lira arasında değişiyor.
:)
Ek-9'u okudum herhangi bir sorun yok arkadaşlar. İleride getirmek isteyen olursa yanında 1 adet her haliyle getirebilir anladığım kadarıyla yalnızca 430 euro sınırı var.

Son düzenleme:
bu tarz bir şeyi telefon için yapmak mümkünmü ? kişisel eşya gibi göstermek illaki pasaporta işletip vergimi ödemek gerek ?

bu tarz bir şeyi telefon için yapmak mümkünmü ? kişisel eşya gibi göstermek illaki pasaporta işletip vergimi ödemek gerek ?
Telefon da satın aldım içine hattımı takıp cebime koyup getireceğim sadece pasaport kaydı (BTHK) yaptırmam gerekecek güncel fiyat 2006tl, yılbaşı sonrası 2700 oluyor sanırım. Bunun dışında herhangi bir sorun yok. Vergi ödemek söz konusu değil hatta aldığın ülkeden çıkarken vergi iadesi bile alabilirsin aldığın ülkeye göre değişir geri alacağın ücret.

Yeni konular

Geri
Yukarı