Yurt dışından Xbox series X getirtmek

LeoBonhart2

Centipat
Hiç konsol almadım, nasıl kullanıldığını veya üyelik sisteminin nasıl olduğunu bilmiyorum. Haliyle Xbox One S almaya karar vermiştim ama yurt dışında akrabalar olduğu için Xbox series X almak için fikrimi değiştirdim.
2.sorum ise Almanya'daki akrabalar alsa ve getirse gümrükte ekstra bir vergi ödemeleri gerekir mi çünkü zaten Türkiye'de pahalı olduğu için Almanya'dan getirtmek istiyorum, ayrıca İngilizce veya Türkçe yapıp oyunları falan yine Türkiye'den satın alabilir miyim? Ayrıntılı olarak yazarsanız sevinirim, hiçbir şey bilmiyorum bu konu hakkında. Mümkünse çoğu şeyi öğrenmek isterim.

Genel sorum nasıl getirtebileceği üzerine çünkü akrabalara da sıkıntı vermek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde kendi kullandıkları cihazı getirmişcessine getirirlerse sorun olmaz. Ama öyle " yiğenime karne hediyesi aldım, 0 (sıfır), kutulu, faturalı, zart, zurt" olaylarına karşılık gümrüğede bir karne hediyesi verirsiniz.

Evde kendi kullandıkları cihazı getirmişcessine getirirlerse sorun olmaz. Ama öyle " yiğenime karne hediyesi aldım, 0 (sıfır), kutulu, faturalı, zart, zurt" olaylarına karşılık gümrüğede bir karne hediyesi verirsiniz.
hmmm yani paketi açılmış ve kendi kutusu dışında olması gerek lazım diye anladım ben ama sorun şu yeni xbox biraz büyük ve kutu, valizle veya diğer eşyalarla çizilmeden kırılmadan taşınabilir mi ?

ve en önemlisi açılmış olarak getirilirse kesin olarak vergi falan verilmez değil mi çünkü amaç ucuza almak zaten. :)

hmmm yani paketi açılmış ve kendi kutusu dışında olması gerek lazım diye anladım ben ama sorun şu yeni xbox biraz büyük ve kutu, valizle veya diğer eşyalarla çizilmeden kırılmadan taşınabilir mi ?

ve en önemlisi açılmış olarak getirilirse kesin olarak vergi falan verilmez değil mi çünkü amaç ucuza almak zaten. :)
Kesin diye bişey yok, öyle bişi yok unut onu, kesin kelimesinin anlamı bile kesinlikle aynı kalamazken hiçbirşeyden o kadar emin olamazsın.

Ama bugüne kadar da kimse şahsi elektronik cihazıyla tatile geliyor diye vergi ödemedi.

Geri
Yukarı