Yurt içi kargo evime gelmedi

xlgamer

Hectopat
Merhaba ben İncehesap'tan bir ürün aldım yurt içi kargo ile gelecekti fakat gelmediler evimi bulamamışlar kargo sahibi evde yokmuş gibi şeyler söylediler. O gün hep evdeydim. Evime ayda en az 1 kez kargo gelir ne hikmetse bu sefer bulmadı neyse bir şey demiyorum sonra canlı desteğe sordum telefonumu neden aramadınız dedim adamlar.

Öyle bir zorunluluğumuz yok dedi bu kadar rezil kargo görmedim, fazla uzatmadım 1-2 saat sonra yine kargo takibe girdim bu sefer kargo teslim edilemedi (iade isteği) yazıyordu halbuki ben ne böyle bir istekte bulundum nede dile getirdim yarın gidip alacaktım şubeden adamlar kendi kendine bir şeyler uyduruyor. Ne yapmam gerek iade isteği olunca şubeye gidip alamıyor muyum? (Olaylar Bugün oldu)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Böyle durumları yeni yeni görüyorsun sanırım. Şubeyi ve aldığınız firmayı arayarak iade talebinde bulunmadığını söyle zaten aldığın siteden iade etmediysen nasıl iade olacak? Olay basit şubedeki çalışan insan kalitesi vasat bir durumda olduğu için bu durumla karşılaştın. Bir daha Yurt içi ve Sürat kargo ile anlaşması olan bir ürünü alma derim. Aras kargo genelde daha iyi oluyor bu konuda.
Önceki mesajıma ek olarak, bugün bir tane kargom gelecekti aramış uyuyordum. Geri aradım sen teli açmayınca gelmedim yarın getireceğim dedi. Dediğim gibi arkadaşlar bu çalışanlarla bir şekilde kontak kurmanız lazım. :) Normalde böyle bir şey yapmazlar.

işin komik yanı adam not bıraktık diyor bir başka adamla görüşüyorum bulamadık diyor arasaydınız diyorum öyle bir zorunlulukları yokmuş beyefendilerin çıldırmalık.
Sende deseydin arama zorunluluğunuz olmayabilir ama evimi bularak kargoyu getirmek zorunluluğunuz.

Ben aynısını bizim burda ki aras kargo ile yaşadım. Normalde iyiydi bir kere böyle birşey oldu. Adamları şikayet ettim atar yaptım. 3-4 gün sonra il bazında yetkili biri beni aradı(yetkisini tam hatırlamıyorum) şikayetimi sordu anlattım. Özür diledi ve çalışanlar ile konuşacağını söyledi.

Konuştumu yoksa beni mi kekledi orasını bilemiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı