Yurt içi kargo evime gelmedi

xlgamer

Hectopat
Merhaba ben İncehesap'tan bir ürün aldım yurt içi kargo ile gelecekti fakat gelmediler evimi bulamamışlar kargo sahibi evde yokmuş gibi şeyler söylediler. O gün hep evdeydim. Evime ayda en az 1 kez kargo gelir ne hikmetse bu sefer bulmadı neyse bir şey demiyorum sonra canlı desteğe sordum telefonumu neden aramadınız dedim adamlar.

Öyle bir zorunluluğumuz yok dedi bu kadar rezil kargo görmedim, fazla uzatmadım 1-2 saat sonra yine kargo takibe girdim bu sefer kargo teslim edilemedi (iade isteği) yazıyordu halbuki ben ne böyle bir istekte bulundum nede dile getirdim yarın gidip alacaktım şubeden adamlar kendi kendine bir şeyler uyduruyor. Ne yapmam gerek iade isteği olunca şubeye gidip alamıyor muyum? (Olaylar Bugün oldu)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Böyle durumları yeni yeni görüyorsun sanırım. Şubeyi ve aldığınız firmayı arayarak iade talebinde bulunmadığını söyle zaten aldığın siteden iade etmediysen nasıl iade olacak? Olay basit şubedeki çalışan insan kalitesi vasat bir durumda olduğu için bu durumla karşılaştın. Bir daha Yurt içi ve Sürat kargo ile anlaşması olan bir ürünü alma derim. Aras kargo genelde daha iyi oluyor bu konuda.
şubeye gitmedim hiç :) canlı destek ile görüştüm delillerim var zaten ses çıkaramazlar.
saçma sapan bir şey çalışanları uyuz, pasif bu prosedür de yok falan numaramı neden istediniz o zaman aramayacaksınız gerçekten yazık. Normalde sakin biriyimdir insanı çileden çıkarırlar.

Son düzenleme:
Konumunu sorgulayıp mümkünse şubeye almaya git. Bazen dağıtmama sebepleri belirli noktalara belirli gün teslimat yapılmasıymış bana öyle dedi telefonda kadın.
Benim evimi Yurtiçi "bulamamışmış" neyse Allah'tan aradı adam beni bulamadım falan dedi evdeydim söyledim yeri ama Aras direk kapının önüne kadar geldi.

Konumunu sorgulayıp mümkünse şubeye almaya git. Bazen dağıtmama sebepleri belirli noktalara belirli gün teslimat yapılmasıymış bana öyle dedi telefonda kadın.
Benim evimi Yurtiçi "bulamamışmış" neyse Allah'tan aradı adam beni bulamadım falan dedi evdeydim söyledim yeri ama Aras direk kapının önüne kadar geldi.
işin komik yanı adam not bıraktık diyor bir başka adamla görüşüyorum bulamadık diyor arasaydınız diyorum öyle bir zorunlulukları yokmuş beyefendilerin çıldırmalık.

İnventus Bilgisayardan Yurt içi Kargo ile sistem topladım. Bende böyle sıkıntılar olmaz değil mi?
1540933822899.png

Çok basit. Bir süre cinnet geçirdikten sonra şubenin müdürünün kovulmasını sağlamıştım, pişman değilim. 13 gün alamamıştım ben de kargomu.
Yurtiçi kargo genel merkezini arayın. Takip numaranızla şikayet oluşturun. Genel merkez hiç acımıyor. Merak etmeyin.

Kardeşim şikayet edeceksin her seferinde, ben 3 yıldır Aras, Yurtiçi ve Sürat’ı şikayet ediyorum. En sonunda düzgün hizmete ulaştım. Kuryeler, veznede duranlar beni tanıyor artık. Her seferinde gecikmesiz kargolarım geliyor. Paketler sapasağlam oluyor. Evde bulamayınca arıyolar, rica ediyorum tekrar getiriyorlar. Bazen istediğim kişiye bırakıyorlar. Gayet memnunum şuan çok şükür. Sesini çıkar yoksa adam yerine koymuyorlar.

Yorumlarda asarım, keserim, kargocuyu paketlerim bilmem neler neler. Nerenin mafyasısınız siz arkadaşlar? Sakin olun biraz. :) Benim kendimce geliştirdiğim bir çözüm yolum var. Bizim buradaki şubelerden evime dağıtıma gelen çalışanlarla arkadaş gibi oldum. Evime sürekli kargo gelir gider belki onunda etkisi vardır. Öğlen arar sorar neredesin, müsait misin diye ona göre getirirler. Evde yoksam bile gizli bir yere saklatıyorum. :D 2. olarakta, şikayetinizi genel merkezi arayıp iletmeniz lazım. Ertesi gün şube sizi arar özür diler gereken neyse onu yapar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı