Yurtdışı Paypal Hesabından Para Aktarma

• Konuyu başlatan aafe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 7B

aafe

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben Freelancer olarak çalışıyorum ve forumdakilere bir soru sormak istedim.

Kazandığım para, yurt dışındaki bir akrabamın Paypal hesabına yatsa ve o parayı kendi İş Bankası hesabıma yatırmak istesem ne yapmam gerekir? Nelere dikkat etmeliyim ve nelerden kaçınmalıyım? Parayı kendi banka kartım üzerine yatırabilir miyim? Yapmak istediğimin hukuki açıdan bir sorunu var mı?
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PayPal neden Türkiye'den elini çekti biliyoruz. Bu platformun üzerinden yapacağın çok büyük değerde paralar bazı kurumlar için dikkat çekici olabilir.

Bizim ülkemizde paranın kaynağı önemsiz değil.

Diğer yandan normal olarak sorun yaşamazsın PayPal sadece ülkemizde hizmet vermemek üzere çekildi. Başta belirttiğim olay binlerce liralardan bahsetmiyorum daha da üstünde miktarlar fakat PayPal sana ne kadar para aktarma hakkı sağlıyor ? Asıl önemli olan bu. Paypal hesabının limiti bulunmuyorsa sorun yok, Türkiye'de bulunan banka ne kadar parayı senin hesabına alıyor veya yatırıyor bu da önemli.

Üzerime düşmez biliyorum ama sormak istiyorum siz hangi civarda para ile işlem yapacağınızı yazar mısınız ortalama olarak.

Akrabanızın hesabının limitlerini kaldırması gerekir.

Merhaba ben bulgaristanda 1.5yildir paypal la ilgileniyorum turkiyeden yapilan satislar bulgaristan uzerindeki hesaba dusuyo limit kaldirildiktan sonra sikinti yok ama formlarda yazildigi gibi sallama adres yada salla telefonlada olmuyo onuda bilin gunun birinde paranizda sallanirsa sasirmayin derim ve paypal hakkinda yardima ve sormak istediginiz birsey varsa whatshap tan 05369799999 ulasirsaniz daha detayli yardimci olabilirim saygilar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı