Yurtdışından MacBook Pro Getirmek

Eğer gümrükten geçirmeye kalkarsanız bilgim yok o konuda yalan olmasın. Ama öğrenci mağazasından alırsanız en üst model MacBook Pro 512 GB SSD ve 2 GB Radeon Pro 455 ekran kartlı modeli 2599 dolar. Üstüne 4 GB Radeon Pro 460 ekletirseniz 2689 dolar. Kısacası buradan alacağınız MacBook Pro yerine oradan hem en üst seviye MacBook Pro hem de Beats kulaklık alabiliyorsunuz. Hatta üstüne para bile artıyor.

Yalnız dolar 3.34'ü geçtiği için Amerika'dan da harici ekran kartlı bir Mac alırsanız 9000 küsür liraya yaklaşıyor.Ki bu açıkçası korkunç bir meblağ. İlk araştırmaya başladığım zaman dolar 3.09 falandı o yüzden arada baya fiyat farkı vardı. Ama ben makine mühendisliği öğrencisiyim ve ailemi bu kadar yüksek bir sayının altına sokmayı istemiyorum. Kafam karışmaya başladı iyice.
Ben 4 senedir MacBook Pro kullanıyorum. Mac'den vazgeçmek istemiyorum ama malum fiyatlar uçtu. 4 sene önce 2500 TL'ye almıştım siz düşünün artık. Bilgisayarımı satıp üzerine para koyup bu bilgisayarı almayı düşünüyorum: MSI GP72 LEOPARD PRO CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-8GB-1TB HDD-17.3''-GTX950M 2GB-W10

Son düzenleme:
Ben 4 senedir MacBook Pro kullanıyorum. Mac'den vazgeçmek istemiyorum ama malum fiyatlar uçtu. 4 sene önce 2500 TL'ye almıştım siz düşünün artık.
Önceki sene iPhone 6S almıştım. O kadar stabil çalışıyor ki. Hani hep android telefon kullandım en fazla 1 seneyi çıkardı çünkü hor kullanırım telefonu ben. Ama bu hala ilk günkü gibi sağlam çalışıyor. Tamam stabilsin, iyisin, güzelsin, cansın da bir bilgisayara 9000 lira verilmez ki. Yarın öbür gün işe girerim, bilmiyorum belki çok param olur o zaman alırım. Acımam da. Ama şimdi öğrenci halimle ailemi böyle bir masrafın altına sokmak bana çok acımasızca geliyor.

Önceki sene iPhone 6S almıştım. O kadar stabil çalışıyor ki. Hani hep android telefon kullandım en fazla 1 seneyi çıkardı çünkü hor kullanırım telefonu ben. Ama bu hala ilk günkü gibi sağlam çalışıyor. Tamam stabilsin, iyisin, güzelsin, cansın da bir bilgisayara 9000 lira verilmez ki. Yarın öbür gün işe girerim, bilmiyorum belki çok param olur o zaman alırım. Acımam da. Ama şimdi öğrenci halimle ailemi böyle bir masrafın altına sokmak bana çok acımasızca geliyor.
Bence de hocam haklısın. MSI, Monster gibi markalara da bak derim ben.

Hocam Asus'un GL502VS diye bir modeli vardı. ABD'de 1649 dolara, i7 6700HQ işlemci, 16 gb ram, GTX1070 ekran kartı falan vardı. GTX1070 ekran kartlı modeller Amerika'da bile 2000 dolardan başlıyor bu çok ucuz. Onun hakkında bilginiz var mı?
Bilgisayarın 1070'li olması çok iyi. Fiyat hakkında bir fikrim yok hocam.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı