Yurtdışından notebook anakartı almak

LazDrovya

Kilopat
Merhabalar..
Asus Rog GL551JW bilgisayarımın anakartı yandı. Bilgisayar yurtdışı olduğu için anakartı ülkemizde bulamadım. İnternette Ebay üzerinden tahmin ettiğim kadarıyla çıkma ikinci el anakartlar mevcut. Ne derece güvenilir olduğunu bilmiyorum. Çeşitli teknik servislere götürdüm ancak bir sonuç alamadım. Amerika'dan alacağım anakartın bozuk çıkma ihtimali ve paramın boşa gitme ihtimali beni korkutuyor. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek ya da bilgilendirebilecek biri var mı?

Ben Aliexpress'ten telefon anakartı spariş verdim. Gelmesini bekliyorum kardeşim. Alıcı koruma programı olan bir siteden alışveriş yaparsan sorun olacağını düşünmüyorum. Bahsettiğin sitede bu özellik var mı? Ayrıca ürünü spariş verirken; satıcı sayfasında "ürünün garantisi yoktur" veya "2-3 ay garantisi vardır" şeklinde ibareler oluyor. Onları okumanı tavsiye ederim ve satıcıyla iletişim kurup, ürünü test etmesini söyleyebilirsin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı