Yurtdışından PlayStation 5 getirtmek

Styips

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Kasım ayında çıkacak olan PS5’i amcam vasıtasıyla Bulgaristan’dan satın almak istiyorum. Birkaç sorum var:
1) Gümrükten geçerken sıkıntı yaşar mı?
2)Bulgaristan fiyatını bulamadım internette bilgisi olan birisi bilgilendirebilir mi?
3)En son hatırladığım kadarıyla farklı bölgeler vardı pal vs vs. Bulgaristan’dan getirttiğim PS5 Türkiye’den alacağım oyunları sorun çıkarmadan oynatır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Amcan kendisi yanında getirirse hiçbir şey olmaz.
2) 1000 leva gibi fiyatlar tahmin ediliyor.
3) Evet cihaz PAL olur, bölgemiz aynı sonuçta. Ama NTSC cihazlar da sıkıntısız bir şekilde çalışır.

1)Forumda görmüştüm bir arkadaş kutuyu parçalayıp geçirmemizi önermişti,
2)Fiyat :Bilmiyorum.
3)Sorun çıkarmaz, ikimiz de Euro bölgesindeyiz.
Başta çoğu ön sipariş ile verileceği için çıktığı zaman gittiğinde bulacağını sanmıyorum.

Hocam peki bir şey daha sormak istiyorum bu tax Free olayı nedir? Bulgaristan'da, Türkiye'de ki KDV benzeri vergilendirme üzerinden geri ödeme mi alacağım? Bu tax Free olayını yaparken benim ürünü Bulgaristan’dan aldığım belli olacak ve bu da gümrük vergisine tabii tutulmayacak mı?

Hocam peki bir şey daha sormak istiyorum bu tax Free olayı nedir? Bulgaristan'da, Türkiye'de ki KDV benzeri vergilendirme üzerinden geri ödeme mi alacağım? Bu tax Free olayını yaparken benim ürünü Bulgaristan’dan aldığım belli olacak ve bu da gümrük vergisine tabii tutulmayacak mı?
Amcanın Bulgar kimliği varsa geri ödeme yapmazlar. Sana Bulgarlar verecek parayı Türkler vermicek nereden öğrensinler.

Siz gitseniz muhtemelen olur. Amcanızda öyle bir olay olacağını sanmıyorum.

Merhaba arkadaşlar,
Kasım ayında çıkacak olan PS5’i amcam vasıtasıyla Bulgaristan’dan satın almak istiyorum. Birkaç sorum var:
1) Gümrükten geçerken sıkıntı yaşar mı?
2)Bulgaristan fiyatını bulamadım internette bilgisi olan birisi bilgilendirebilir mi?
3)En son hatırladığım kadarıyla farklı bölgeler vardı pal vs vs. Bulgaristan’dan getirttiğim PS5 Türkiye’den alacağım oyunları sorun çıkarmadan oynatır mı?
fiyat 799 leva yani 400 euro olacak digital versiyon için. bu da Türkiye fiyatından en az 2 kat ucuz. Ben de oradan alacağım. 19 kasımda satışlar başlıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı