Yurtiçi Kargo Alıcıya Adreste Ulaşılamadı Rezilliği

RamazanAydın

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Herkese merhabalar arkadaşlar, 08.11.2016 tarihinde N11.com'dan aldığım ürün maalesef Yurtiçi Kargo ile yollandı ve kargo hala gelmedi. Resimde gördüğünüz gibi 11.11.2016 tarihinde dağıtımda çıktığı gösteriliyor ve o gün evden dışarıya dahi çıkmadım fakat sisteme yazdıkları gibi 'Alıcıya adreste ulaşılamadığından, adrese bilgi notu bırakılmıştır' ve kapıya çıkıp baktığımda not falan göremedim. Şimdi ben hala kargonun gelmesini bekleyeyim yoksa şubeye gidip kendim mi teslim alayım ?

Ekran Alıntısı.PNG

Aynı "rezilliği" ben de yaşadım maalesef. Oturduğum sitenin güvenlik kayıtlarını yetkililerle inceledik siteye kargo aracı giriş çıkışı olmamış o gün. Ama sorsanız adamlar kabul etmiyorlar. Mecburen gidip alacaksınız. İsterseniz TÜKODER'e başvurabilirsiniz.

Bunu Yurtiçi Kargo'yu arayarak çözmeyi denediniz mi? UPS firmasından sonra Türkiye'deki en iyi kargo şirketlerindendir Yurtiçi Kargo. Hiçbir firma hatasız değildir. Ancak en ufak olayda 'Rezillik' adı altında başlık açmak uygun olmaz. Firma aranır, tüm yollar denenir, yine de sonuca ulaşılamazsa ancak o zaman 'Rezillik' olur bu olay.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu Yurtiçi Kargo'yu arayarak çözmeyi denediniz mi?
UPS firmasından sonra Türkiye'deki en iyi kargo şirketlerindendir Yurtiçi Kargo.
Hiçbir firma hatasız değildir. Ancak en ufak olayda 'Rezillik' adı altında başlık açmak uygun olmaz. Firma aranır, tüm yollar denenir, yine de sonuca ulaşılamazsa ancak o zaman 'Rezillik' olur bu olay.

Bal gibi rezilliktir. Başlığı da ben attım özel olarak. Yurtiçi kargo Türkiye'nin en kötü kargo firmasıdır. Kargoları kırmalarından tutun böyle saçma sapan ulaştırılamayan kargolara kadar bolca rezillikleri mevcuttur. Niye arasın firmayı? Aramak zorunda mı? İşlerini doğru yapsınlar. Tamam hata olabilir fakat ''adreste bulamadık'' gibi komik yazılar yazmak hoş bir durum mu sizce? Keyfi olarak getirmiyorlar kargoları.

Mesela adresime kurye çağırdım 1 haftadır kimse gelmedi. Artık kimseyi umursamıyor bu firma. Git şubeye kendin ver diyorlar resmen. Gidip şubeye kendim verdim. Telefonlara da cevap vermiyorlar. Akşama kadar arasanız bile. Şube'de telefona baktım iptal etmiş resmen adamlar. Müşteri hizmetlerini aradım o bile ulaşamadı Şube'ye. Yani bu kadar komik ve kötü bir firma. Değmezdi ama kavga bile etmeme sebep oldu bunlar. Mırın kırın ediyorlar. Çok yoğunuz yetişemiyoruz diyorlar. ''Beceremiyorsanız bu işi kapatın gidin o zaman'' deyince bir şey diyemiyorlar. Yurtiçi kargoya zorunda olmadığınız müddetçe bulaşmayın. Hiçbir şeye özenmiyorlar. Şımarıklık var üzerlerinde. İş disiplini sıfır.

@samet67671 Hocam ilk önce başlığı değiştirdiğiniz için teşekkür ederim.
Youtube'da kargoyu arabaya yükleme videolarını izledim sanki Diyarbakır karpuzu atıyor adamlar.
Eğer ki kargoda bir ezilme yamulma varsa şikayet edeceğim, zaten ezilecek bir şey değil kargo
muhabbet kuşum için kafes almıştım o birazda satıcının paketlemesine bağlı.

Yurtiçi firması bana da çok defa aynı şeyi yaptı. Adresi bulamazlarsa ya da teslimatları yetişmezse bu mesajı iletip kargoyu bekletiyorlar. Tabi her şube yapıyor diye genele vurmamak lazım.

Yurtiçi kargo pişmalıktır. Kim ne derse desin. 10 kargodan 8 ini getirmeyip ' ama 2 sini getirmiş ' diyen arkadaşlar biraz fazla optimist. İyi bir kargo firması değil. İşlerini hiçbir şekilde güzel yapmıyorlar. En net örnek hiç unutamayacağım anı olarak eklendi hafızama şöyle ki : Belli bir tarihte bir arkadaşım bana 17.5kg civarı dumbell seti hediye etmişti hepsiburadadan alıp. Gel gör ki kargo gelmedi hiç. Zaten yurtiçinin geldik bulamadık yazısı asmak gibi bir hizmeti yok . 'gelmedik sizde yoksunuzdur heralde' diye bir hizmeti var. Gelmiyorlar birde bizim evde olmadığımızı iddaa ediyorlar. Her neyse sıkıla sıkıla otobüsle 40 dk git gel mesafede olan kargo şubesine gidip 17.5 kglik dumbell setimi istedim ite kaka anca getirdiler birde oranın müdürü pişkin pişkin 'nası götürücen onu' dedi bende 'otobüsle taşıyıp götücem' dedim oda yetmezmiş gibi bide gülerek ' iyi götür götür spor olmuş olur ' dedi. İçimden ağzının ortasına bi tane patlatasım geldi ama çıktıktan sonra sülalesine söverek kendimi yatıştırabildim anca. İşin garip tarafı bu kargoyu getirmek içinde 8 lira kargo ücreti alıyorlar. Bunun gibi daha birçok rezilliği var bu nakliyecilerin. Kargo firması değil çünkü bunlar şehirden şehire nakliyeci. Gidip şubeden kendiniz alıyorsunuz ürünlerinizi onlar sadece şehirler arası nakliyesini yapıyor. Yani diyeceğim o ki kardeşim yaşadığın rezillik sana has birşey değil. Yurtiçi kargo böyle bir firma. Ucuz,alakasız,özensiz saçma sapan çalışanları olan bir taşımacı yani. Çokta birşey beklememek lazım. Seçeneklerinde yurtiçi dışında başka kargo firması var ise daima öbürünü seç. Hadi kal sağlıcakla

Yeni konular

Geri
Yukarı