Yurtiçi Kargo Dağıtıma Çıktı

MNG kargoyu bir kez kullandım kargo şehire giriş yaptığında ve dağıtıma çıktığında mesajla bilgilendiriyorlar bir sorun yaşamadım ama Yurtiçi için 2 gündür 48 saat evde bekliyorum gelecek diye yine alamadım.

Sipariş verdiğim yer Hizlial.com

Dağıtıma çıktığı sana o dakika teslim edileceği anlamına gelmez.
Bir aksaklık olmaz ise o gün içerisinde teslim edileceği anlamına gelir.

Yurtiçi kargodan defalarca yararlandım, her defasında çok memnun kaldım. Kapıdaki köpekten geçemeyip aradıkları bile oldu defalarca kez.
4 lira kargo parası veriyorsun, evine özel helikopter ile getirmelerini bekleme istersen :)
Yurtiçi kargoda falan mı çalışıyorsun ? En berbat kargo şirketini bu kadar koruman tebrik edilesi ☺

Sizlerin de önünüze gelen firmayı dar görüş açınız nedeniyle kötüleyip itibarsızlaştırmanız tebrik edilesi.
Biraz ön yargılarınızdan kurtulun gözünüzü seveyim :) Sizin olmasa bile kargo şubesindeki görevlinin hatası yüzünden bile kargonuz hiç gelmeyebilir çünkü bana daha önceden oldu.

Ancak sizin gibi ortalığı ayağa kaldırmadım, önce bir nedenini araştırın. Bu adamlar yıllardır burada çalışıp her sokağı karış karış bildikleri halde benim evimi neden bulamıyorlar diye bir düşünün, arayın bilgi alın.

Bana da sitem etmeyin :) Çünkü o firma inanın beni hiç üzmedi, bahsettiğim olayı saymıyorum çünkü kargo görevlisinin ufak bir unutkanlığı. Çoğu büyük E-Ticaret sitesi bu kargo şirketi ile anlaşmalı.
Piyasadaki şirketler belli sonuçta, Aras kargo da pahalı bana kalırsa. 16gram ürünü 16TL'ye teslim aldım bunu kötüleyin mesela.

Sizlerin de önünüze gelen firmayı dar görüş açınız nedeniyle kötüleyip itibarsızlaştırmanız tebrik edilesi.
Biraz ön yargılarınızdan kurtulun gözünüzü seveyim :) Sizin olmasa bile kargo şubesindeki görevlinin hatası yüzünden bile kargonuz hiç gelmeyebilir çünkü bana daha önceden oldu.

Ancak sizin gibi ortalığı ayağa kaldırmadım, önce bir nedenini araştırın. Bu adamlar yıllardır burada çalışıp her sokağı karış karış bildikleri halde benim evimi neden bulamıyorlar diye bir düşünün, arayın bilgi alın.

Bana da sitem etmeyin :) Çünkü o firma inanın beni hiç üzmedi, bahsettiğim olayı saymıyorum çünkü kargo görevlisinin ufak bir unutkanlığı. Çoğu büyük E-Ticaret sitesi bu kargo şirketi ile anlaşmalı.
Piyasadaki şirketler belli sonuçta, Aras kargo da pahalı bana kalırsa. 16gram ürünü 16TL'ye teslim aldım bunu kötüleyin mesela.
Pahalı haklısınız ancak hizmet var Mersin/Tarsus'dan Ankara'ya gönderdiğim kargo ertesi gün ulaştı. (y)

Az önce bir sürü şey yazdım fakat sildim, değmez.

Pahalı haklısınız ancak hizmet var Mersin/Tarsus'dan Ankara'ya gönderdiğim kargo ertesi gün ulaştı. (y)
İşte her kargonun bir karakteristiği var. Yurtiçi de nispeten ucuz yollu, geniş ağa sahip bir şirket. Bu yüzden çoğu kez tercih edilen firma oluyor.
E-Ticaret siteleri imkan sunuyor, isteyen istediği şirketi seçsin, 10 kuruş fazla versin.

Yinede en iyi kargo şirketi olarak hiç düşünmeden PTT KARGO'yu gösteririm :) Hem ucuz hem de 2 gün sonra mutlaka kapında oluyor. Fazla bulaşmıyorum özel kargo şirketlerine.

Yurtiçi kargonun geneli mi sorunlu? Burada da dağıtıcı sabah 7 de ulaşan kargomu ya 2 gün bekletip dağıtıyor ya da 3 gün. En son bastım fırçayı ettim şikayet kurye artık her gün arabasıyla burada pek sıkta göremezdim. Aras, MNG, Sürat gibi kargolar geldiği gün getirmekte. Uzak bölgede yaşamıyorum şehirdeyim. Genel siparişlerim İstanbul'dan gelmekte bende 30dk - 1 saat uzaklıktayım. Akrabamada getirmemişti gelinde siz alın demiş hemde bayana. Tam dövülecek bunlar işini doğru yapmaz Yurtiçi kargo.

Semtten semte değişiyor bence. Kimisi memnun kimisi memnun değil. Geçen seneye kadar bende memnundum, güler yüzlü bir çalışan getiriyordu çokta samimiyetimiz oldu halada konuşmuşluğumuz var. Bu sene personel değiştirmişler bu sene söylediğim hiçbir kargo evime ulaşmadı. Hep evde yoktunuz diye mesajlar geldi. Ne yazık ki tamam o zaman ben gelip alayım demek zorunda kaldım bir kaç defa. Bir gün tüm kötü şeyler üst üste gelmişti, bir baktım kargo bilgilerine şubeye geri götürülüyor evinizde yoktunuz gibi bir yazı gördüm yine. Bu sefer biraz sinirli olduğum için aradım kargonun olduğu şubeyi, hep böyle yapıyorsunuz o kargoyu getireceksiniz yoksa sizi şikayet ederim demiştim. 5 dakika içinde getirdiler. Biraz celallenmek lazım böyle durumlarda yoksa hep hep aynısını yapmaya devam ediyorlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı