Yurtiçi Kargo İhtirazi Kayıt Belgesi Nedir?

StreetMan

Hectopat
Dostlar elimde harddiski sıkıntılı bir Casper Excalibur G850 bulunuyordu. Teknik servisle görüştüğümde bana bir adres verip oraya bilgisayarı kargolamamı istediler. Casper Yurtiçi Kargo ile anlaşmalı olduğu için Yurtiçi Kargo'ya gitmem gerekti. Bilgisayarı kutusuna koyup bantlamadan hiçbir şey yapmadan verdim adamlara ve bana ihtirazi kargo belgesi verildi. Ne olduğuna baktığımda yetersiz ambalajla ilgili bir şey yazılıyordu, kutulamanın kötü öldüğü gibi şeyler. Muhtemelen sadece kutusuyla verdiğim için imzalattırdılar da sizce ne olacak kargoma taşırken kıracaklar ve benim ödediğin 6000 lira çöpe mi gidecek yoksa adamlar düzgünce kargolayıp düzgün bir şekilde mi üstünde Yurtiçi Kargo yazan arabaya koyacaklar? Yardımcı olursanız sevinirim.

Neden iyi şekilde paketlemeden götürdünüz ki? Paketleme güvencesi tamamen size ait. Kargo şirketi bu konuda hiçbir şey yapmayacaktır.
Siz verdiğiniz gibi taşıyacaklar sanırım, en fazla bant çekerler.
Eğer kargo şirketinde bir zarar görürse tüm sorumluluk size ait.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda adamların nasıl iş yaptığını kendi gözlerinizle görün. Şubeden şubeye farklılık gösterebilir bu durum elbette ama keşke Yurtiçi kargo gibi şikayet etmeyen insanın zor bulunduğu yerlere vermeseydiniz de 3 kuruş verip kaliteli bir kargoya verseydiniz. Size verdikleri belge sayesinde de bilgisayarınıza bir şey olursa sorumluluk almayacaklar. Hadi beleş diye Yurtiçine verdiniz en azından ekstra bir paketleme yapsaydınız. Büyük hata yapmışsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Baktılar bu kırıldı, kırılacak; size imzalatmışlar. Kırılırsa sorumluluk kabul etmezler gibi görünüyor.
Bu videoda adamların nasıl iş yaptığını kendi gözlerinizle görün.
Videoda sadece atıyorlar. Çok yüksekten bile değil. Tekmeleyerek, 5 metre uzaktan boş araca fırlatarak ya da 5 metre uzaktan arkadaşına atıp sonra da tutamadım diyerek çalışan kişiler de var.

Baktılar bu kırıldı, kırılacak; size imzalatmışlar. Kırılırsa sorumluluk kabul etmezler gibi görünüyor.

Videoda sadece atıyorlar. Çok yüksekten bile değil. Tekmeleyerek, 5 metre uzaktan boş araca fırlatarak ya da 5 metre uzaktan arkadaşına atıp sonra da tutamadım diyerek çalışan kişiler de var.
Evet ama arkadaş bilgisayarını sadece kutusuna koyup verdiği için o yükseklikten bile zarar gelebilir diye göstermek istedim.

Neden iyi şekilde paketlemeden götürdünüz ki? Paketleme güvencesi tamamen size ait. Kargo şirketi bu konuda hiçbir şey yapmayacaktır.
Siz verdiğiniz gibi taşıyacaklar sanırım, en fazla bant çekerler.
Eğer kargo şirketinde bir zarar görürse tüm sorumluluk size ait.
Yaptım bir hata ama bant çekerlerse bilgisayara birşey olmayacağından eminim bilgisayarın kutusu iyi lakin özürlü gibi taşıyorlarsa 6000 TL çöp.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda adamların nasıl iş yaptığını kendi gözlerinizle görün. Şubeden şubeye farklılık gösterebilir bu durum elbette ama keşke Yurtiçi kargo gibi şikayet etmeyen insanın zor bulunduğu yerlere vermeseydiniz de 3 kuruş verip kaliteli bir kargoya verseydiniz. Size verdikleri belge sayesinde de bilgisayarınıza bir şey olursa sorumluluk almayacaklar. Hadi beleş diye Yurtiçine verdiniz en azından ekstra bir paketleme yapsaydınız. Büyük hata yapmışsınız.

Başka bir yere verme çarem yoktu Casper yurtiçi kargo gibi BERBAT bir kargo şirketi ile anlaşmalı olduğu için ordan vermem gerekti. Bilgisayarı bantlamıştım lakin yolda bir sebepten dolayı açmam gerekti e tabi doğal olarak cebimde bant taşımadığım için birde koskoca kargo şirketi ayarlar diye düşündüm acemiyim. Desene 3 sene dişimden tırnağımdan artırarak aldığım bilgisayar gitti.

Basitçe açıklayayım.
Elektronik malzeme orijinal kutusunda iyice ambalajlanmış havalı poşetle sarılmış olması.
Ticari maksatlı ise fatura ibraz edilmeli.
Size imzalattıkları ise kargonun taşıma durumunda hasarlanması durumunda hak talep edemezsiniz.
Ve bu yüzden, yolda kırılırsa sorun yaşanırsa ürün çöp oluyor.
Burada sizin suçunuz hiçbir ambalaj yapmadan vermeniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adamlar haklı olarak hiçbir riske girmek istemiyorlar. Ben elektronik eşya dediğim anda ne olursa olsun imzalatıyorlar. Orda bulunan adam asgari ücretli bir çalışan tabii bunu imzalatacak, kendini garantiye alacak. Kargo hizmetlerinde iyileşme isteniyorsa önce haftada 6 gün köpek gibi asgari ücrete milleti çalıştıran sistem değişmeli. O paketleri öyle fırlatan adama insanca bir maaş ve çalışma şartları sağlarsanız o kargo paketlerini namusu gibi korur.

İhtirazi kayıt için biz tüketicinin forma ne yazarsa bu ihtirazi kaydı kabul etmediğimizi dile getirmiş, kayda geçirmiş oluruz bunu da merak ediyorum. Sonuçta bu onlar için rutin, sürekli yaptıkları bir işlem ve eminim ki hukuki bir sürece girilse "orijinal paketinde olmayan tüm ürünleri" ihtirazi kayıt ile teslim aldıkları kolaylıkla tespit edilecek ve bu tür bir sözleşme itirazının gerçekçi olmaması nedeni ile yurtiçi davayı kaybedecek. Çünkü kargo şirketi sonuçta Mali istediği gibi taşıma hakkına sahip değil. Hasardan sorumlu olmayacaksa ben o adama neden ücret ödüyorum ki? Ben taşısın diye kargo bedeli, hasardan veya çalınmadan korusun diye sigorta bedeli ödüyorum yeri gelince. Sen kendin malıkoruyamayacak, her kargoyu "yetersiz ambalaj" diyerek sigortasız taşıyacaksan... Yapma bu işi.

Bu arada belirtmeliyim ki bu formu imzalamazsanız kargoyu teslim almıyorlar. Elinizde kargo ile öylece kalıyorsunuz.

Dostlar elimde harddiski sıkıntılı bir Casper Excalibur G850 bulunuyordu. Teknik servisle görüştüğümde bana bir adres verip oraya bilgisayarı kargolamamı istediler. Casper Yurtiçi Kargo ile anlaşmalı olduğu için Yurtiçi Kargo'ya gitmem gerekti. Bilgisayarı kutusuna koyup bantlamadan hiçbir şey yapmadan verdim adamlara ve bana ihtirazi kargo belgesi verildi. Ne olduğuna baktığımda yetersiz ambalajla ilgili bir şey yazılıyordu, kutulamanın kötü öldüğü gibi şeyler. Muhtemelen sadece kutusuyla verdiğim için imzalattırdılar da sizce ne olacak kargoma taşırken kıracaklar ve benim ödediğin 6000 lira çöpe mi gidecek yoksa adamlar düzgünce kargolayıp düzgün bir şekilde mi üstünde Yurtiçi Kargo yazan arabaya koyacaklar? Yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam çok merak ettim ne oldu? Bir sorun yaşattımı size yurtiçi kargo?

Yeni konular

Geri
Yukarı