Yurtiçi kargo kargo kontrolü yapmama izin vermedi

dderekss

Hectopat
Başlıktanda anlayabileceğiniz üzere kargonun içeriğini geçtim dışına bile bakmaya fırsat bulamadan kurye gitmeye çalıştı. Olayın devamını ‘şikayet var’a yazdım. Oradan bir kesit paylaşacağım.
Not: Kargolar İtopya.com üzerinden verdiğim hazır sistem siparişidir. Ürünleri kesinlikle kontrol etmem gerekiyor.
“Yurtiçi Kargo kurye görevlisi ürünümü kapıma getirip 4 haneli güvenlik kodunu istemeden bırakıp gitmeye çalıştı. Kendisinin arkasından ben kontrol etmeden bu şekilde gidemezsiniz dedim dönüp bana "benim görevim bu kadar" diyerek bağırdı. Bende daha kodu vermedim teslim almadım sayılıyorum bilginize dedim. Hemen dönüp kargoyu kapının önünden aldı. "o zaman gelir şubeden alırsın! " Diyerek bağırdı. Bu nasıl üsluptur, nasıl saygısızlıktır? Kaldı ki yasal haklarım gereği kargoyu kontrol etmem gerekiyor. Her neyse müşteri hizmetlerini aradım, derdimi anlattım sağ olsunlar onlarda hiçbir yardım sağlamadılar. Sadece Kargonuzu şubeden almanız gerek dediler. Kargo aracı ne zaman şubeye ulaşır öğrenmek için şubeye bağlanmaya çalışıyorum meşgule düşüyor, 30 dakikadır bağlanmaya çalışıyorum. Genel müşteri hizmetlerine de bağlanmıyorum. Ne yaptınız, kuryenin saygısızlık yapıp bağırıp çağırıp gittiği kişi olduğumu bildiğiniz için telefonları mı açmıyorsunuz?”
Ürününlerin kontrolünü nasıl sağlayabilirim bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kargolarla sık sık işimiz olduğu için özellikle Yurtiçi her ne kadar tanıdık bile olsalar kargo açmaya kalmam diyor adam, zaten sizin gibi 100 haneye dağıtım yapmakla mükellefler. Yani adam bırakıp gidiyor, tutanak tutan bile görmedim şimdiye kadar. Dağıtıma çıkmasını beklemeyip gidip şubeden alırsanız orada tutanak tutturabiliyorsunuz. Ancak dediğim gibi kapıda gelen adama öyle derseniz böyle bir tepki almanız çok normal, insanlar bütün gün kan ter içinde yetiştirmeye çalışıyorlar.

Kargolarla sık sık işimiz olduğu için özellikle Yurtiçi her ne kadar tanıdık bile olsalar kargo açmaya kalmam diyor adam, zaten sizin gibi 100 haneye dağıtım yapmakla mükellefler. Yani adam bırakıp gidiyor, tutanak tutan bile görmedim şimdiye kadar. Dağıtıma çıkmasını beklemeyip gidip şubeden alırsanız orada tutanak tutturabiliyorsunuz. Ancak dediğim gibi kapıda gelen adama öyle derseniz böyle bir tepki almanız çok normal, insanlar bütün gün kan ter içinde yetiştirmeye çalışıyorlar.
Hiç kimse durduk yere bu şekilde bir tavır takınıp saygısızca konuşamaz. Kan ter içinde kalması demek diline geleni söyleyip gidebileceği anlamına gelmiyor. Eğer işi yapmakta zorlanıyorsa işten çıkabilir.

Geri
Yukarı