Yurtiçi Kargo taşıma durumu

Codebreaker66

Femtopat
Daha fazla  
1613304417488.png

Cuma günü sabah 11 gibi bir PSU siparişi verdim Bursa'dan, sanırım hafta sonu diye Pazartesine kaldı gelmesi taşıma durumunda yazıyor merak ettiğim şu, şu an ürün hala Bursa'da mı yoksa bulunduğum şehirde mi?
1613304574138.png

Bulunduğum şehir Samsun bu arada, yani aradaki 7 saatlik süreçte ürün Samsun'a mı gitmiş onu merak ettim :) Kargo ile ilgili bazı terimleri merak ediyorum o yüzden soruyorum

Transfer aracıyla dağıtım merkezlerine bırakılıyor, şuan araçta. Merkeze bırakıldığı zaman bir tık daha ilerleyecek ve bulunduğunuz yerdeki dağıtım merkezinden dağıtıma çıkacak. Sonra size ulaşacak. Bu arada haftasonları da teslim yapılıyor, tahmini teslimat süresi yazar o sürede geliyor genelde.

Hayır halen Bursa da kargonuz. Bildiğim kadarı ile kargonuz bulunduğunuz şehir veya semt in kargo merkezine ulaştığında bir sonraki görsele yeşil tik işareti geliyor. Size ulaşmak üzere dağıtıma çıktığında ise sondan bir önceki görsele tik geliyor. Son görsel teslim edildiği anlamına gelmektedir.

Bursa'dan Samsuna kaç tane transfer merkezi var biliyor musun? Bende bilmiyorum. Tüm kargoların kendi haritası var. Örnek İzmir'den Edirne'ye gelecek kargo Önce İstanbul da 3 tane transfer merkezinden geçer daha sonra Edirne'ye gelir. Kargo süreçleri yoğunluktan dolayı eski zamanda ki gibi olmasını beklemek hata. O yüzden mesafe çok Perşembe verip Cuma veya Cumartesi gelmesini beklemen yanlış hocam. Zamanla öğrenirsin.

Büyük ihtimalle bulunduğunuz yerdedir. Ancak hafta sonu olduğu için sisteme girilmemiştir.

Pazartesi günü size ulaşır diye tahmin ediyorum.
Ben de öyle düşünüyorum aradaki mesafe 7 saat olsa ki o süre zarfında başka bir işlem olmamış
Bursa'dan Samsuna kaç tane transfer merkezi var biliyor musun? Bende bilmiyorum. Tüm kargoların kendi haritası var. Örnek İzmir'den Edirne'ye gelecek kargo Önce İstanbul da 3 tane transfer merkezinden geçer daha sonra Edirne'ye gelir. Kargo süreçleri yoğunluktan dolayı eski zamanda ki gibi olmasını beklemek hata. O yüzden mesafe çok Perşembe verip Cuma veya Cumartesi gelmesini beklemen yanlış hocam. Zamanla öğrenirsin.
Dostum sen yanlış anladın sanırım çünkü benim hangi gün geleceği beklentim yok , ama tahmini teslim tarihi Pazartesi diyorsa Pazartesi gelmesi gerek diye bu konuyu açıp sordum

Yeni konular

Geri
Yukarı