Yurtiçi Kargo'dan gelen mesaj dolandırıcı mı?

Realiond

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
unnamed.jpg

Arkadaşlar iyi akşamlar. Bugün şöyle bir mesaj aldım. Yakın zamanda kitaplar aldığım için doğru olduğunu düşündüm ama Yurtiçi Kargo diyor PTT sitesine atıyor linke girince adres vs istiyor hiçbir bilgi girmedim site doğru mu bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1989876

Arkadaşlar iyi akşamlar. Bugün şöyle bir mesaj aldım. Yakın zamanda kitaplar aldığım için doğru olduğunu düşündüm ama Yurtiçi Kargo diyor PTT sitesine atıyor linke girince adres vs istiyor hiçbir bilgi girmedim site doğru mu bilen var mı?
Müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsiniz.

Siz bilgi girdikten sonra dağıtım masrafı adı altında sizden ücret isteyecek ve bu ücreti ödemeniz için sizden kart bilgileriniz istenecek. Kart bilgilerinizi girdikten sonra sistem hata verecek ve kartınız dolandırıcıların eline geçmiş olacak. Sonuç olarak da kartınız dolandırıcılarda olduğu için kartınızı boşaltacaklar ve uğraşmak zorunda kalacaksınız.

Kargo firmalarının numara kısmında genelde isimleri yazıyor. Numara yazana denk gelmedin. Linklere tıklamadan önce aldığınız siteden kargo durumunu takip etmeniz daha iyi olur.

Eki Görüntüle 1989876

Evet, dolandırıcı. Numaraya bakarsanız anlarsınız zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı