Yurtıdışından gelen PlayStation'da PS Store'a erişim sıkıntısı olur mu?

Merhaba iyi forumlar herkese, 2. el bir PlayStation 5 almaya karar verdim malum sıfırlarının fiyatı neredeyse 20 binleri buluyor. Bir tane buldum 11 bin TL'ye fakat ürün Avusturya'dan gelmiş. Merak ettiğim konu benim daha önce PlayStation 4'üm vardı ve ben bütün oyunlarımı dijital olarak satın alıp oynardım şimdi bu Avusturya'dan gelen konsolda mağazaya bir erişim problemim olur mu? Bunu merak ediyorum sadece olmaz ise direk alacağım ama olur ise o problem benim için gidip kutu oyun alma alışkanlığım yok. Bu konuda beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhaba iyi forumlar herkese, 2. el bir PlayStation 5 almaya karar verdim malum sıfırlarının fiyatı neredeyse 20 binleri buluyor. Bir tane buldum 11 bin TL'ye fakat ürün Avusturya'dan gelmiş. Merak ettiğim konu benim daha önce PlayStation 4'üm vardı ve ben bütün oyunlarımı dijital olarak satın alıp oynardım şimdi bu Avusturya'dan gelen konsolda mağazaya bir erişim problemim olur mu? Bunu merak ediyorum sadece olmaz ise direk alacağım ama olur ise o problem benim için gidip kutu oyun alma alışkanlığım yok. Bu konuda beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.

3-4 sene öncesinde Hollanda'dan abim getirmişti sıfır PS4. mağazalar global sonuçta. Ben erişebiliyordum mağazaya.

Hiçbir sorun yaşamazsın ama o fiyat fazla. Resmi satış fiyatı 7500 lira ve nadiren de olsa stok açılıyor. Vatan bilgisayar, overgame gibi marketlere ismini yazdır, stok olunca haber veriyorlardı bir ara.

PS5 şimdilik çok gereksiz bir yatırım. Hiçbir özel oyunu yok. PS4'te olan oyunları getirdiler anca. Ayrıca oyunlarının fiyatı uçuk kaçık. Yerinde olsam 1-2 yıl sabreder, özel oyunların birikmesini ve fiyatının düşmesini beklerim. Şu anlık gerçekten boşa para saçmış olursun. XB Series X olsa düşünmeden al derdim. Yüzlerce oyunu 30TL'den oynama nimetinden dolayı. Fakat ben de PS taraftarı olarak al diyemiyorum. 2020'de çıkmasına rağmen üstünden 2 yıl geçti hala oyun çıkaramadılar. Herhalde PS tarihinin en rezil çıkışını 5 ile yapmış olabilirler. Yine de sen bilirsin.

Soruna gelecek olursam, bir problem olmaz. Mağaza vs. erişim sağlayabilirsin. O konuda sıkıntı çıkmaz. Fakat böyle pahalı cihazların güvenilir garantisinin olması önemli. Ona dikkat edin. Çünkü az buz para değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı