Yurtta Masaüstü Bilgisayar Olur mu?

Arada dağlar kadar fiyat ve performans farkı var.

3D render vb alacaksanız bu her manada fark eder. Core i7 8. nesil işlemcili bir laptop genel olarak yeterli gelecektir ,en azından kendi araştırdığım kadarı ile. Bu durum biraz da bütçe ile ilgili. Ancak şu zamanda önerim mümkünse laptop kullanımından yana. Sadece odada kalacak olarak düşünme. Ben dediğim gibi zamanında CRT monitör ve kasayı nereden nereye taşımıştım. Şuan gözüm kesmiyor.

Dizüstü okulda ki kodlama ihtiyaçlarına yetiyor.

Hangi tür oyunlar oynadığını bilmiyorum ama istersen PS4 falan da alabilirsin. Online oyunlara (LOL, CS:GO) dizüstü bilgisayarını kullanırsın. Daha hafif ve taşınabilir olur.

Senin amacın okumak mı, oyun oynamak mı?

Ben böyle ifadeleri sevmiyorum hocam. Bu tür hususlar aslında kimseyi ilgilendirmiyor. Kullanıcının soduğu soruyla alakasız olduğu sürece boşuna laf kalabalığı olarak görüyorum.

Büyük ihtimalle yurtta sıkılıyordur. Kendimden tahmin çıkarıyorum. Seneye gider evine çıkar vs. Oyun oynamak istemesi dersleri aksattığı anlamına gelmez.

Dizüstünüz yetersiz kalmıyorsa, ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa gereksiz masraf yapmayın derim. Yok eğer yetersiz kalıyorsa keşke onu alırken yine ileriye dönük düşünüp bir tık daha iyisini alsaymışsınız. Dediğim gibi masaüstü her zaman galip olsa da işin içine taşınabilirlik özelliği mecburiyeti girince 2 sinin parası ile düzgün bir dizüstü alınabilirdi. Bir süre idare edin bakalım, gerçekten böyle bir sisteme ihtiyacınız var mı ondan bir emin olun önce.
Dostum üniversite de tek kişilik özel yurt masrafı kafadan 800 tl bir de büyük şehirdeyse 1000 tl en az bunu verebilcek durumu varsa ailesinin durumu da iyidir. Zaten o yurtta kullanabilir miyim diyor? Yani almayı düşünür.
Dostum ne alaka hazırlık dahil 5 yıl okudum oyun da oynadım derste çalıştım gezdim de tozdum da herşeyi zamanına göre yaparsa neden oyun oynamasın?

İkisini de yaparım. Kime ne ?

Hangi tür oyunlar oynadığını bilmiyorum ama istersen PS4 falan da alabilirsin. Online oyunlara (LOL, CS:GO) dizüstü bilgisayarını kullanırsın. Daha hafif ve taşınabilir olur.

Ben böyle ifadeleri sevmiyorum hocam. Bu tür hususlar aslında kimseyi ilgilendirmiyor. Kullanıcının soduğu soruyla alakasız olduğu sürece boşuna laf kalabalığı olarak görüyorum.

Büyük ihtimalle yurtta sıkılıyordur. Kendimden tahmin çıkarıyorum. Seneye gider evine çıkar vs. Oyun oynamak istemesi dersleri aksattığı anlamına gelmez.
Stratejiyi de, RPGyi de, FPSyi de seviyorum. O yüzden bilgisayar istiyorum.

Alma. Öğrenci dediğin asker gibidir. Her an nerde ihtiyacın olacağını bilemezsin. Başına neler gelecek bilemezsin. Oyun oynayacaksan dahi laptop al, kafan rahat etsin. Istediğin zaman istediğin yere götür, tasi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı