Yusuf ipek i3 Config kurma

Install script diye bir şey yok, oradaki config dosyalarını sendekinin üstüne yazarsan kurmuş oluyorsun. Tabii orada yer almayan programlarda var olabilir, örneğin kişinin i3 configinde bir uygulama başlatıcı yer alıyor ancak bu sizin sisteminizde kurulu değilse çalışmayacaktır bunları da dikkate alarak yapmanız gerek. Örnek vermek gerekirse Yusuf İpek polybar programını da kullanıyormuş, bu program muhtemelen i3 config tarafından çalıştırılıyor bu durumda polybarın da sisteminizde yüklü olması gerekir.

Ben i3 dosyasını bulamadım benimki hangi dosyaya kaydetmem lazım? (internetten dosyayı indirdim hangi dosyanın üzerine yazacağımı bilmiyorum)

Ben i3 dosyasını bulamadım benimki hangi dosyaya kaydetmem lazım? (internetten dosyayı indirdim hangi dosyanın üzerine yazacağımı bilmiyorum)
i3 ayar dosyası .config/i3/config içerisinde bulunuyor olması lazım, sizde böyle bir yer yoksa indirdiğiniz i3 ve polybar klasörlerini direkt .config klasörü içerisine atmayı deneyebilirsiniz, bu klasör kullanıcı klasörünüzün içinde bulunuyor. Eğer dosya yöneticisi ile kopyalayacaksanız bu klasör başında nokta olan klasör ve dosyalar gizli sayıldığı için görünmüyor olabilir, dosya yöneticisi ayarlarından gizli dosyaları göstermeyi aktif edip kontrol edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı