Yutkunma zorluğu

341346

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar yemek yerken korkuyorum. Yutkunamıyorum. Her gün süt ve tuzlu su ile gargara yapıp içiyorum. Önerebileceginiz neler var?

Öncelikle geçmiş olsun.Bademcikleriniz şişmiş olabilir , bundan dolayı yutkunma güçlülüğü çekiyor olabilirsiniz.Bende aynı şekilde yaşamıştım.Bal ve sıcak bir şeyler tüketebilirsiniz.Yine de bir doktora görünün.

sizinki nasıl geçti

Öncelikle bir şey sormak istiyorum size.Boğazınız ağrıyor mu? Böyle olduğu zaman hemen naneli şeker yerim.Ama siz öyle yapmayın. Bal ve sıcak süt tüketin.Bol bol su için.Bademcikler bazen stresten dolayı şişmektedir.3-4 gün sürmüştü benim.Yazdıklarımın bir faydası olmuştur size.Geçmiş olsun tekrar.

Son düzenleme:
Eğer uzun zamandır devam eden bir durumsa doktora başvurmak en doğrusu. Bademcikden kaynaklı bir sorunsa antibiyotikle falan geçer zaten.

Hocam ergenlik dönemiyle ne alakası var?
Aynı şeyleri şu an ben de yaşıyorum. Ben de ergenlik dönemindeyim. Benzer şekilde arkadaşlarım da aynısını söylüyor.
Evet ergenlik dönemindeyim.
Aynı şeyleri şu an ben de yaşıyorum. Ben de ergenlik dönemindeyim. İçin rahat etmeyecekse gidip KBB doktoruna görünebilirsin ama hiç gerek yok.

Geri
Yukarı