Yuvalar dolu ise RAM değiştirilemez mi?

alikemal4545

Hectopat
Merhabalar laptop kullanıcısıyım ve RAM yükseltmek istiyorum. 8 GB RAM var 8 GB ek yapmak istiyorum ama denetim masasında kullanılan yuvalar 2/2 yazıyor. Bu başka bir RAM takamam anlamına mı geliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar laptop kullanıcısıyım ve RAM yükseltmek istiyorum. 8 GB RAM var 8 GB ek yapmak istiyorum ama denetim masasında kullanılan yuvalar 2/2 yazıyor. Bu başka bir RAM takamam anlamına mı geliyor?
İki adet 4 GB olanı çıkartıp yerlerine 2 adet 8GB almalısın 16 GB yapmak için. İstersen 4 olanları satabilirsin. Veya bir tane 4'ü çıkartıp 8 ekleyerek 12 GB kullanabilirsin.

Muhtemelen 4+4 şeklinde iki tane ram var laptopunuzda. iki tane 8GB alıp eskileri söküp 16GB yapabilirsiniz. Yada bir tane 8GB alıp bir tane eski 4GB'ı kullanıp 12GB yapabilirsiniz. Ama frekansların ve cl değerlerinin aynı olduğuna dikkat edin eğer 8+4 yapacaksanız.

İki adet 4 GB olanı çıkartıp yerlerine 2 adet 8 GB almalısın 16 GB yapmak için. İstersen 4 olanları satabilirsin. Veya bir tane 4'ü çıkartıp 8 ekleyerek 12 GB kullanabilirsin.

Peki 2 tane 4'ü çıkarıp yerine 8+8 takarsam her 8 GB RAM olur mu içine yani 4'ler gidecek ya aynı GHz olması gerekmiyor değil mi 4'lerle 4+4 çıkaracam

Peki 2 tane 4'ü çıkarıp yerine 8+8 takarsam her 8 GB RAM olur mu içine yani 4'ler gidecek ya aynı GHz olması gerekmiyor değil mi 4'lerle 4+4 çıkaracam
Yeni alacağın 2x8 RAM'ler ile eskilerin bi ilgisi yok. Anakartın destekliyorsa ve yeni alacağın RAM'lerin frekansı aynıysa sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı