Yuz temizleme jeli nasıl kullanılır?

syojin

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar internetten baktim herkes farkli bir şey soyluyor. Ben nasıl kullanacagimi ve miktarinin nasıl olacagini bilmiyorum. Bilen varsa yazabilir mi?

Kendi kullandığım şekli söyleyeyim. Öncesinde yüzüme su çarpıyorum, yüz ıslakken elime 2 pompa jel alıp biraz avuçlarımın arasında köpürttükten sonra tüm yüzüme yayıyorum, özellikle burnum yağlı olduğu için orayı biraz daha masaj yaparak temizliyorum, toplamda 1 dakika boyunca yüzün tamamına uyguluyorum, sonra da duruluyorum. Bu kadar.

Kendi kullandığım şekli söyleyeyim. Öncesinde yüzüme su çarpıyorum, yüz ıslakken elime 2 pompa jel alıp biraz avuçlarımın arasında köpürttükten sonra tüm yüzüme yayıyorum, özellikle burnum yağlı olduğu için orayı biraz daha masaj yaparak temizliyorum, toplamda 1 dakika boyunca yüzün tamamına uyguluyorum, sonra da duruluyorum. Bu kadar.
Bunu duştayken mi uyguluyorsunuz? Duştayken suratınıza ne sürüyorsunuz?

Bunu duştayken mi uyguluyorsunuz? Duştayken suratınıza ne sürüyorsunuz?
Duşta da duş almadığım günlerde de aynı şekilde uyguluyorum. Duşta durulaması daha rahat oluyor tabii :) Yine aynı temizleme jelini kullanıyorum.

Kadınlar bir yağ bazlı, bir su bazlı olmak üzere iki ayrı temizleyici kullanır ama makyaj yapmadığımız için bence o kadara gerek yok. 1 tane yetiyor duş ve normal yıkama için.

Ben 2 parmağımın ucuna alıp öyle yayıyordum. İyidir sanırım böyle de.

Geri
Yukarı