Z fold 3 neden ucuz?

denizdeni

Hectopat
Yakın zamanda Samsung Galaxy Z fold 3 modellerine bakarken ikinci el piyasasını kontrol etmek istedim. Bazı sahibinden ilanları sıfır gibi telefonları 9-10k ucuza satıyorlar. Sebebi yurt dışı IMEI'si falan olması yüzünden mi yoksa Z fold 3 modelinde bir sorun mu var?

İlan 1

İlan 2

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurt dışı ürünler.

Bunlara bir de 2700 küsür TL resmi IMEI kayıt ücretini eklemek gerekiyor.
Samsung'larda IMEI işi zor çünkü.

IMEI'siz kaçak telefonlar bu yüzden ucuzdur.
Alınırsa ne gibi sorunlar çıkabilir? Kayıt ettiremem mi?
Yurt dışı ürünler.

Bunlara bir de 2700 küsür TL resmi IMEI kayıt ücretini eklemek gerekiyor.
Samsung'larda IMEI işi zor çünkü.
Dediğiniz gibiyse yine çok ucuza geliyor. 24000TL ilan ürün yaklaşık 17000TL gibi fiyatla satılıyor.

Devlet kayıt fiyatı çok fazla. Telefoncuya evde duran ama kullanılmayan bir telefonun IMEI'sini ver. Atıyorlar. 50-100 arası maliyeti oluyor ve kapanmıyor.
Bu dediğiniz illegal değil mi? Yaklaşık 6-7 yıl önce böyle bir telefon kullanmıştım. Bir yerden sonra şebekeye bağlanamamıştı.

Bu dediğiniz illegal değil mi? Yaklaşık 6-7 yıl önce böyle bir telefon kullanmıştım. Bir yerden sonra şebekeye bağlanamamıştı.
Yasa dışı ama sıkıntı çıkarmaz yapmanız. Kim bilecek ki? Şebeke sorununuz hakkında bilgim yok.

Z Fold 3'te bir sıkıntı yok. İlk başta yapılıp iptal edilen ilk Fold ve sonra çıkan Z Fold'da sıkıntılar vardı. Z Fold 2'den sonra zaten tasarım ve mekanizma çok daha güvenilir hale geldi, git gide daha da geliştirdiler. Sıkıntı çıkarabilecek riskli bir girişim de yapmadılar.

Geri
Yukarı