Z serisi anakart ve CPU fan tavsiyesi

Cassandra27

Decapat
Merhabalar;
Intel Core i7-10700K tabanlı bir sistem toplamaya hazırlanıyorum. Bu işlemci için anakarta karar vermekte zorlandım. ASUS TUF Z490-PLUS, ASUS ROG Z490-E, MSI Z490 Tomahawk arasında kaldım ya da farklı bir model tavsiyeniz varsa mutlaka değerlendireceğim. Kasa için Cooler Master TD500 mesh modeline karar verdim, yine tavsiyelere açığım. PSU Corsair RM750 80+ Gold modelini satın aldım. CPU fan için açıkçası sıvı soğutmaya pek sıcak bakmıyorum, Corsair A500 ya da MSI Frozr L modelini gözüme kestirdim ancak yine de emin olamadığım için bu konuda yine tavsiyelerinize ihtiyacım var. AMD sistemlere saygı duyarak bu sefer tercihimi Intel'den yana kullanacağım, bu sebeple yorumlarda Ryzen serilerinden bahsetmenize gerek yok. GPU için RTX3000LERI bekleyeceğim. Teşekkür ederim.

Kesinlikle 10. Nesil Intel işlemci almanı tavsiye etmem. Sırf Ryzen 3000 serisine rakip olsun diye 9. nesil Intel işlemcilere çekirdek eklemesi yaparak mimariyi güncellediler. Intel düşünüyorsan 11. nesli bekle derim. En azından mimari kökten değişiyor. Ya da gelecek ay Ryzen 5000 Serisi geliyor. 10. Nesil Intel işlemcilerden tekli çekirdekte ve çoklu çekirdekte çok daha iyi olacak. Önbellek iyileştirmelerinden dolayı oyun performansı olarak 10. nesil Intel işlemcileri geçeceği söyleniyor.

Tabi benimkisi sadece tavsiye. Zorlayacak halim yok. TUF ile ROG Zaten karşılaştırılamaz. ROG, Asus'un tepe modellerine verdiği isim. Z490-E Çok dolu bir ana kart onu söylemiş olayım. Z490 Tomahawk'ın rakibi Z490-F modeli. Z490-E Bir üst klasmanda yer alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı