Z170 çipsette CPU upgrade mümkün mü?

ErhanEmre

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Asus Z170 pro gaming anakart bir de İntel i7 6700k işlemcim var anakartı değişmeden upgrade edebileceğim işlemci var mı?

Edit:

Linkte İ7 7700k desteğide var yazıyor doğru mu anladım arkadaşlar yukarıdaki linkteki benim anakart

Anakart değiştirmeden yükseltebileceğin işlemciler ancak o listede bulunanlar yani. Daha ilerisinde soket de değişeceği için anakartı da değiştirmen gerekir.

Doğru anladın, 7700K takabilirsin. Ama öncesinde BIOS güncellesen iyi olur n'olur n'olmaz, büyük ihtimal BIOS güncellemesi ister ve isteyecektir de.

Anakart değiştirmeden yükseltebileceğin işlemciler ancak o listede bulunanlar yani. Daha ilerisinde soket de değişeceği için anakartı da değiştirmen gerekir.

Doğru anladın, 7700K takabilirsin. Ama öncesinde BIOS güncellesen iyi olur n'olur n'olmaz, büyük ihtimal BIOS güncellemesi ister ve isteyecektir de.
Cevap için teşekkürler,

i7 6700k ile 7700k nın arasında çok performans farkı yokmuş baktım YouTube tan incelemelerede öyle. BF 5, BF 2042, oynarken İ7 6700k nün işlemci kullanımı %100 e dayanıyor, işlemci anakart değişeyim bir İ7 10700k alim diyorum ekran kartları çok pahalı ekran kartsız sistem kalacak elimde (GTX 980 im var) beklemem daha mantıklı olur herhalde eski oyunları oynayayım diyorum GPU fiyatlarıda düşerse toplarım :(

Geri
Yukarı