Z170 HD3P Mac Snow Leopard Kurulumu

mistikali

Hectopat
Arkadaşlar bir sebepden ötürü sistemi değiştirdim ve elimde orjinal snow leopard var. Önceki sistemde iboot ile kurulum yapıyordum. Ama şimdi yeni sistem için gerekli bootloader için ISO bulamadım.(Açıkçası tam manasıyla vaktim olmadığı için) Ayrıyeten deneme yapabilecek vaktimde yok denebilir. Eğer arıza ile karşılaşırsam bilgisayarım sürekli aktif olmalı yani. Tek SSD var mac ile win7 kuracağım.

Yeni sistemim;

Anakart: Gigabyte z170 hd3p
İşlemci: İ7 6700
Ekran kartı: Asus r7 360 oc2 gdd5

Öncelikle bu sistemimde UEFI desteğim var. Mac için kurulum araştırması yapamadım. Yardım için isteğim ISO ile kurulum için bootloader veya win7 üzerinden USB hazırlama önerisi. Virtual vb prog. ile kurulum denedim ama sürekli hata verdi (USB hazırlayabilmem için). Bir de tonymac içinde dsdt dosyası yok, nasıl bulabileceğim konusunda yardım istiyorum. Önceki kurulumumda desteklenmeyen donanımı kurulum ekranındaki yönergeler ile bulup kurmuştum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler öneri için. Ben daha önceden bu rehberi incelemiştim sadece ana kartımla uyumlu değil diye uygulamamıştım. Birde önceden yazdıığım gibi orj cd var diye istememiştim. 2 hafta sonra filan boş olacağım inş. Ozman kurunca hbr veririm. Tekrar teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı