Z170 Pro Gaming'e TPM modülü önerisi

TheProNightly

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Recep Bey'in satın aldığı gibi bir TPM modülü almayı planlıyorum. Ancak merak ettiğim bir husus var. Tek çeşit bir TPM modül tipi mi var acaba?
Eğer tek çeşit değil ise videodaki modül bana uygun mudur? Uygun değilse onun yerine bana TPM modülü önerebilir misiniz?
Dostlarım yardımcı olabilecek yok mu?
Hala aynı sorunu yaşıyorum. Bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Son düzenleme:
Merhaba, Recep Bey'in satın aldığı gibi bir TPM modülü almayı planlıyorum. Ancak merak ettiğim bir husus var. Tek çeşit bir TPM modül tipi mi var acaba?
Eğer tek çeşit değil ise videodaki modül bana uygun mudur? Uygun değilse onun yerine bana TPM modülü önerebilir misiniz?
Dostlarım yardımcı olabilecek yok mu?
Hala aynı sorunu yaşıyorum. Bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Hocam ASUS Z170 Pro Gaming anakart TPM'yi destekliyor. BIOS'tan aktif etmen gerekiyor. Ekstra modül aramanıza gerek yok.

Merhaba hocam, dediğiniz gibi PTT gibi bir ayar varmış ancak bios ayarlarımda o menüyü göremediğim için bir türlü aktifleştiremedim.

Merhaba hocam, dediğiniz gibi PTT gibi bir ayar varmış ancak BIOS ayarlarımda o menüyü göremediğim için bir türlü aktifleştiremedim.

Hocam BIOS'u açtıktan sonra F7'ye basın. Advanced menüsü altında pch-FW Configuration menüsünü açın. TPM device selection ayarını Firmware TPM yapıp kaydedin. TPM açılacaktır.

Evet hocam, pch-FW Configuration ibareli bölüm gözükmüyor benim anakartımda. Benzeri olan Z170-A gibi anakartlarda da bu problem mevcut sanırım. Yabancı forumlarda tartışmışlar. Kılı kırk yardım ancak çözemedim bu işi.

Evet hocam, pch-FW Configuration ibareli bölüm gözükmüyor benim anakartımda. Benzeri olan Z170-A gibi anakartlarda da bu problem mevcut sanırım. Yabancı forumlarda tartışmışlar. Kılı kırk yardım ancak çözemedim bu işi.

Hocam ben de Z170 Pro Gaming anakart kullanıyorum. İşlemcim i5-7600K. Ben de herhangi bir sıkıntı olmadı. BIOS sürümünüz 3805 olan güncel versiyon mu?
Windows 11 TPM 2.0 and Asus Z170 Pro Gaming - Page 2 bu bağlantıda yer alan konuyu incelediniz mi? Belki sorununuza yardımcı olur.

Hocam BIOS sürümüm güncel değilmiş. Bir güncelleyip tekrar dönüş yapayım size. Güncel sanıyordum siz sorunca tekrar kontrol ettim ve eski sürüm kullandığımın farkına vardım.
Hocam ben de Z170 Pro Gaming anakart kullanıyorum. İşlemcim i5-7600K. Ben de herhangi bir sıkıntı olmadı. BIOS sürümünüz 3805 olan güncel versiyon mu?
Windows 11 TPM 2.0 and Asus Z170 Pro Gaming - Page 2 bu bağlantıda yer alan konuyu incelediniz mi? Belki sorununuza yardımcı olur.
Hocam BIOS'u güncelledim. Ancak yine de o menü gözükmedi. Bu bağlantıda çözüm niyetine başka bir forum sitesine yönlendirilmiş ancak yapılan işlemleri pek anlayamadım açıkçası.
1653848632558.png

Görsel bana ait değil ancak aynen görseldeki gibiydi bendeki menü.

Son düzenleme:
Hocam ben de Tpm bypass ile Windows 11 yükledim dün. Maalesef Valorant'ta sorun yaşadım Tpm 2.0 olmadığı için. Siz nasıl bir yol izlediniz. Modül olmadan Tpm'i aktifleştirebildiniz mi? Veya modül aldıysanız ne aldınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı