Z170 sistem alınır mı?

ReznooW

Megapat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Kuyumcu
Z77 i7 3770K sisteme sahibim hala OC ile taş gibi olsa da DDR4 ve birçok teknoloji yüzünden bunu satıp ASRock Z170 Fatality i5 6600K bir sisteme geçmeli miyim sizce? İşlemci, anakart, RAM, 1500'e geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İ5 6. nesile geçeceğine Ryzen geçmeyi dene.
Neredeyse aynı performansı veriyorlar zaten. 1500 liraya Ryzen sisteme geçmek mümkün değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemi oyun amaçlı kullanıyorsanız biraz gereksiz bir yükseltme olur diye düşünüyorum. Biraz bütçe yükseltip yeni çıkacak 11. Nesil Intel serisinden i3 bir işlemci veya Zen2 Ryzen 3 dahi 6600K'dan çok daha verimli olur muhtemelen.

@Steve Jobs @DorukDoruk Arkadaşlar emoji atacağınıza konuşun olay burda performans mı? İlerde yükseltme yapmak istediğinde tekrar anakart almak zorunda kalacak ram almak zorunda kalacak. İleriye dönük olması adına para biriktirip ryzen almak daha mantıklı.
Biraz düşünüp 2 kelimeyle cümle üretmekten aciz misiniz?

@Steve Jobs @DorukDoruk Arkadaşlar emoji atacağınıza konuşun olay burada performans mı? İleride yükseltme yapmak istediğinde tekrar anakart almak zorunda kalacak RAM almak zorunda kalacak. İleriye dönük olması adına para biriktirip Ryzen almak daha mantıklı.
Biraz düşünüp 2 kelimeyle cümle üretmekten aciz misiniz?

1- 1500 liraya Ryzen sistem toplanamaz,
2- 2.el hadi diyelim ki topladı. O sistem ileriye dönük olmayacak çünkü B450 setli anakart kullanılacak.

İleriye dönük olması için B460 kullanılmalı.

Sistemi oyun amaçlı kullanıyorsanız biraz gereksiz bir yükseltme olur diye düşünüyorum. Biraz bütçe yükseltip yeni çıkacak 11. nesil Intel serisinden i3 bir işlemci veya Zen2 Ryzen 3 dahi 6600K'dan çok daha verimli olur muhtemelen.

En ucuz i3 yeni nesil 1000TL sıfır.

1- 1500 liraya Ryzen sistem toplanamaz,
2- 2.el hadi diyelim ki topladı. O sistem ileriye dönük olmayacak çünkü B450 setli anakart kullanılacak.

İleriye dönük olması için B460 kullanılmalı.
Kanka sen dalga mı geçiyorsun? Cahil cahil konuşma nasıl B450 ileri dönük değil. Ryzen 7 3700X'e kadar işlemcilerin takılıp OC yapılabildiği ve Ryzen 4. nesil destekleyecek bir anakarttan bahsediyoruz. İntel fanboyluğu yapıp insanların kafasını karıştırma. Senin fikirlerin yüzünden insanlar zarar edecek. Objektif olamayacaksan insanlara öneride bulunma hakkın yok.
Her yazılana da haha atma burası facebook değil. Ben haha atma yazana kadar haha atmış. Acizsin tartışmayı bırakıyorum.

Geri
Yukarı