Z170 Sistem Toplama

Dragneel

Hectopat
Yer
Düzce
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Anakart : Asus Maximus VIII Extreme ROG Z170
İşlemci : İntel Core İ7-6700K Skylake
Ekran Kartı : Asus Strix-GTX 980Ti
Bellek : G.Skill RipjawsV(2x8Gb) DDR4-3000mhz
Sabit Disk : WD Caviar Blue 1Tb
SSD : Samsung 850 EVO 256Gb
Güç Kaynağı : -------
İşlemci Soğutucu : Corsair H110i Gt Sıvı Soğutma
Kasa : Corsair Graphite 780T White
Monitör : Asus ROG PG278Q

Arkadaşlar yukarıda yazdığım sistemi toplamayı düşünüyorum.. Sizinde düşüncelerinizi öğrenmek isterim. Bu seçtiğim ürünler öncelikle uyumlu mudur ? Uyumlu ise uzun yıllar( 3-4 yıl) parça değişimi yapmadan iş görür mü ? Birde arkadaşlar bu sistem için güç kaynağı önerirseniz sevinirim, şimdiden yardımcı olan ve vaktini konuma ayıran arkadaşlara teşekkür ederim.

Not : Arkadaşlar bütçem en fazla 12.500TL

3-4 yıl götürür sıkıntı yokta gtx 980 ti alma bence yakında pascal çıkarsa sıkıntı yaratacak (gtx 690,gtx 780 ti kartlarının yeni mimari olmasıyla gtx 970 in gerisinde kalması) bekle pascal al.İşte bu yüzden amd taraftarıyım zaten :D 7990 olan gene oynar çatır çatır ama adam 800-900 dolara gtx 780 ti aldı belki 1.5-2 sene önce şimdi 324 dolara satılan gtx 970 witcher 3 de geçiyor adam üzülmez mi :D

Pascal mimarisi ne zaman gelicek belli mi ? Beklemeye değer mi ve fiyatları nasıl olur fikrin varsa söylersen memnun olurum :) Bu arada bahsettiğin olay gibi olmasını istemem yazık vallaha o kadar para yatırıp kısa süre sonra üzücekse almayalım :) Bu arada AMD'ye karşı birisi değilim. 2k da GTX 980Ti eş değeri bir ekran kartı var mı? Biraz görünüş önemli ama karttaki :)

Bütçe zaten çok fazla 1080p oynayacaksanız gtx 980,r9 390x bile yeterli sizi 3-4 sene götürür siz full hd 1920x1080 çözünürlükte baya götürsün ama 2k ve 4k da olsun yardırsın o kasaya 7-8 milyar vereyim derseniz sapphire r9 fury x (gtx 980 ti nin amd rakibidir fakat 1 tık geridedir ama crossfire olunca başa baş olurlar) 2350 civarı teknobiyotik sitesinde ondan crossfire yaparak 8 milyara taş gibi sistem yapabilirsiniz.980 ti abartılı olacak ve yeni mimari gelince sıkıntı olacak üstelik amd Hbm teknolojisine geçti 4096 bit kart amd bunun üzerine odaklanır.Pascal ne zaman gelir bilmem fakat dediğim olacak malesef hep öyle oldu çünkü adam 2-3 milyara dünyanın parasına gtx 690,780 ti aldı bakın testlere gtx 970 geçmiş nvidia da böyle olur sistem çıkan yeni seri kartları beğenir millet çünkü performans odaklı iyi seriler çıkarır nvidia tamam da eski serileri kullananlara sorun bakayım nasıllar gtx 760,770,780 kullananlar memnun mu :D

Alıcağım monitöre sağlam yatırım yapıcağım ve monitörü 2k seçtim o yüzden 2k performansı önemli benim için. Fury seçmek iyi bir seçim midir ? Yani bütçe varken daha performanslısını seçmek daha iyi olmaz mı ? Birde monitörde G-Sync teknolojisi var galiba bu teknoloji sadece Nvidia ekran kartlarında işe yarıyor.

-Şu anda GTX 6/7 serisi kullanan arkadaşlar varsa kartların durumları nasıl yorum yazarlarsa gerçekten iyi olur.

Son düzenleme:
Toplanılan sistem gayet ideal ve PG278Q 2K bir monitör olduğu için, G-Sync desteği olduğu için GTX 980 Ti birebir uyumludur. Yanlış şeyler söyleyerek kafa karıştırmayın.

3-4 yıl götürür sıkıntı yokta gtx 980 ti alma bence yakında pascal çıkarsa sıkıntı yaratacak (gtx 690,gtx 780 ti kartlarının yeni mimari olmasıyla gtx 970 in gerisinde kalması) bekle pascal al.İşte bu yüzden amd taraftarıyım zaten :D 7990 olan gene oynar çatır çatır ama adam 800-900 dolara gtx 780 ti aldı belki 1.5-2 sene önce şimdi 324 dolara satılan gtx 970 witcher 3 de geçiyor adam üzülmez mi :D
780 Ti'ın üst seride ki karşılığı 980 Ti olduğu için geçiyor olmasın?

Alıcağım monitöre sağlam yatırım yapıcağım ve monitörü 2k seçtim o yüzden 2k performansı önemli benim için. Fury seçmek iyi bir seçim midir ? Yani bütçe varken daha performanslısını seçmek daha iyi olmaz mı ? Birde monitörde G-Sync teknolojisi var galiba bu teknoloji sadece Nvidia ekran kartlarında işe yarıyor.

-Şu anda GTX 6/7 serisi kullanan arkadaşlar varsa kartların durumları nasıl yorum yazarlarsa gerçekten iyi olur.
GTX 6/7 serisini kullanan birçok kullanıcı mevcut, gayette güzel yani. Hatta ben size bir YouTuber ı bile örnek verebilirim :)

Yorumun için teşekkür ederim arkadaşım. Yeni mimari geldiğinde çok belirgin bir düşüş yaşarmı kart( 980Ti ) ? Yeni mimari beklemelimiyim bir devrim yapar mı sonra bekleseydim demeyeyim :D

Yorumun için teşekkür ederim arkadaşım. Yeni mimari geldiğinde çok belirgin bir düşüş yaşarmı kart( 980Ti ) ? Yeni mimari beklemelimiyim bir devrim yapar mı sonra bekleseydim demeyeyim :D
Pascal mimarili kartların çıkış tarihi belli değil bu bir, GTX 980 Ti'ın fiyatının düşmesi sadece yeni mimari'ye değil mevcut dolar kuruna da bağlıdır. Arkadaş gereğinden fazla AMD fanboyluğu yaparak performanstan ödün vermenizi istemiş bulunmaktadır :dikkatli: Topladığınız sistem 2 seneden aşağı gam yemez, sonrasını teknolojiye bağlamalı :D Güç kaynağı seçmiş miydiniz acaba?

Konuda belirtmiştim güç kaynağı olayını. Çok fazla çeşit var güç kaynaklarında bende karar veremedim hangisi daha iyi seçim olur diye, güç kaynağı önerirsen memnun olurum.

Toplanılan sistem gayet ideal ve PG278Q 2K bir monitör olduğu için, G-Sync desteği olduğu için GTX 980 Ti birebir uyumludur. Yanlış şeyler söyleyerek kafa karıştırmayın.

780 Ti'ın üst seride ki karşılığı 980 Ti olduğu için geçiyor olmasın?

GTX 6/7 serisini kullanan birçok kullanıcı mevcut, gayette güzel yani. Hatta ben size bir YouTuber ı bile örnek verebilirim :)

Benle dalga geçiyorsunuz galiba ya da ben yanlış anladım yada okurken yanlış okudunuz dikkat ettiyseniz ''GTX 970 GTX 780 Tİ Yİ GEÇER GTX 980 Tİ DEĞİL'' şimdi daha anlaşılır olmuştur umarım.Verdiğiniz cevap bir halttan anlamıyorsunuz bari kafa karıştırmayı der gibi bana öyle anladım kusura bakmayın da gtx 980 ti yi gtx 780 ti ile karşılaştırdığı mı nerede gördünüz ben anlamadım.Gtx 760 ultrada far cry 4 de 30 fps anca veriyor ama millet gtx 960 gibi aldı gene 800 tl civarına gene öyle olacak pascal çıkacak yakında almasın beklesin.Amd seven birisiyim fikrimi de sunarım gtx 780 ti alanlar gene 2 milyarı geçik para verip gtx 970 e geçildiler bu yalan değil bunu fanboylukla alakası nedir? Eleştirmek kolay kendi yorumunuzu yapın geçin ben sizi eleştirmedim durduk yere.Yani cevabınıza bakar mısınız ALLAH aşkına gtx 980 ti gtx 780 ti nin yeni mimarili hali olmasından geçmiş olmasın ne demek bunu 5 yaşındaki çocuk da biliyor neden getirdiniz ki bunu ortaya gene öyle olacak pascal mimariler 1-1.5 sene sonra dağıtacaklar 980 ti yi o zaman da pascalın en çıkan serisinin geçmesi normal mi diyeceksiniz??

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı