Z170 Sistem Toplama

Ben sana bir şey söyleyeyim mi teknolojiye yetişemezsin :) Yani sen şimdi yeni pascal serisi bekleyim öyle alayım dersin, bi bakmışsın bu kez de kendini başka bir yeni seriyi beklerken bulmuşsun :) Bence paran hazırsa beklemene hiç gerek yok, ha şunu yapabilirsin ama bütün parçaları alıp ekran kartını en sona bırakabilirsin.

Sende haklısın ama zaten hemen almayacağım biraz vakit alır babamla sağlam bir şekilde anlaştıkta :D Benim konu açmamın nedeni sizlerin yorumlarınızı almak. Sistem nasıldır, memnun edermi vs. Ama konuma gelip bana vakit harcayan arkadaşlara gerçekten çok teşekkür ederim.

Sende haklısın ama zaten hemen almayacağım biraz vakit alır babamla sağlam bir şekilde anlaştıkta :D Benim konu açmamın nedeni sizlerin yorumlarınızı almak. Sistem nasıldır, memnun edermi vs. Ama konuma gelip bana vakit harcayan arkadaşlara gerçekten çok teşekkür ederim.

Hocam kusura bakma bir tartışmadır aldı gitti senin konu arada kaynadı ama durum böyle 2016 oyunu çıkarken 2014-2015 yılında çıkan karta göre çıkmayacak en son çıkan daha iyi performans verecek zaten 900 serisi çıkalı 1-1.5 sene oluyor yani bu saatten sonra gtx 980 ti alınmaz bu demek değildir gtx 980 ti kötü.Ben emreye bunu açıklamak istedim ama o yanlış anladı galiba olabilir neyse sıkıntı yok tekrardan özür dilerim ben senin iş arada kaldı.

Pascal mimarili üst seviye kartlar çıktığında 980Ti aynı şimdiki 780Ti gibi olur. Kimse yüzüne bakmaz. Tabi bu durum o zaman 980Ti, 780Ti gibi kartların kötü olacağı manasına gelmez. Sadece yeni mimari yüzünden perde arkasına düşer.
Ben o kadar fark olacağını düşünmüyorum çünkü 7xx serisinden 9xx serisine geçtiklerinde maxwell gibi yeni bir mimariye geçmişlerdi fakat paskal serisi kartlar çıktığında değişen pek bir şey olmayacak, mimari maxwell olarak devam edecek sadece maxwell'in makyajlanmış hali maxwell 2.0 olacak adı o kadar. Nvidia'nın kapsamlı bir mimari değişimine 2017de 2. nesil HBM belleklerle yapacak ki ekran kartı almak için 1 seneden fazla bir sene beklemek de pek akıl karı değil sanırım.

Ben o kadar fark olacağını düşünmüyorum çünkü 7xx serisinden 9xx serisine geçtiklerinde maxwell gibi yeni bir mimariye geçmişlerdi fakat paskal serisi kartlar çıktığında değişen pek bir şey olmayacak, mimari maxwell olarak devam edecek sadece maxwell'in makyajlanmış hali maxwell 2.0 olacak adı o kadar. Nvidia'nın kapsamlı bir mimari değişimine 2017de 2. nesil HBM belleklerle yapacak ki ekran kartı almak için 1 seneden fazla bir sene beklemek de pek akıl karı değil sanırım.

Olur hocam sen merak etme aynı durum gtx 600 serisi ve 700 serisi içinde geçerli yani mantık basit yenisi çıkmasına yakın varsa yenisini bekle al r9 380 almak yerine bekleyip r9 380x alanlar daha mantıklı bir seçim yaptı mesela.Madem İ7 6700k skylake,ddr4 ram li z170 anakartlı sıvı soğutmalı sistem topluyorsun yeni çıkacak mimariden al bari değil mi :)

Zaten biraz vaktimin olduğunu söylemiştim. Vakit geldiğinde bakarım genel duruma. Sonucuna göre alırım :D

AMD ci arkadaşa sormak istediğim şu; GTX 980 Ti alınacak, PG278Q alınacak, 780T kasa alınacak. Ne 970'i 780 Ti'ı ne Fury X'i. Al kullan GTX 980 Ti'ı 2K'da. Kafa rahat. CrazyNomad hocam, arkadaş konuyu dallandırdı da. PSU olarak 1000 W fazla biraz.

Hayır yok gene aynı tartışmaya gidiyor durum.Yani bu barcelonayı kötülemek gibi olur gtx 980 ti yi kötülemek.Taş gibi kart tamam onu anladık ama şu bir gerçek şimdi şuan 1080p üzerine kurulu oyunlar gittikçe 2k ve 4k da performans artışı olacak bu amd ve nvidia ikisi içinde geçerli şimdi gtx 980 nin 2k performansıyla o fiyata denk gelecek olan pascal gpu nun 2k performansı nasıl olur bir düşünün.Gtx 980 ti alınmaz denir mi en iyi kart piyasada ki ben amd seven biriyim ben de söyledim kabul ettim bunu ama yenisi çıkacakken yenisi al yani.İ7 4790k z97 li sistem toplamayıp skylake ddr4 sistem toplamak işine geliyor o hesap sende yeni çıkanı al kafan rahat olsun yeni çıkanın performansı gücü sürücü durumu eskisinden iyi olur bu gtx 990 ti çıkmış olsa dahi.

AMD ci arkadaşa sormak istediğim şu; GTX 980 Ti alınacak, PG278Q alınacak, 780T kasa alınacak. Ne 970'i 780 Ti'ı ne Fury X'i. Al kullan GTX 980 Ti'ı 2K'da. Kafa rahat. CrazyNomad hocam, arkadaş konuyu dallandırdı da. PSU olarak 1000 W fazla biraz.

Sen bana bu soruyu yöneltsen konu dolanır mı sen direkt gtx 780 ti nin 900 serisinde karşılığı 980 ti dedin bunu zaten herkes biliyor bunu söyleyen olmadı.Yeni pascal çıkacaksa(belki 20 kere dedik bu cümleyi kapansın şu konu) pascal almak daha mantıklı canım arkadaşım oldu mu??Neyse tamam sıkıntı olmasın gene :D

AMD'ci arkadaş diye bana mı dedin? Valla ben AMD'ci miyim bilinmez de sen tam bir Nvidia fanboyuna benziyorsun. Ayrıca ondan önce ben de beklemesine gerek olmadığını 980ti alıp kullanmasını tavsiye ettim kimin ne dediğini bilmeden konuşmayalım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı