Z170A GAMING M7 Anakart overclock

UchihanınGülü

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar bir sistem topladım. Anakartım Z170A GAMING M7 ve 64 GB'a kadar RAM desteği var. 32 GB RAM takacağım normalde en fazla 2400 MHz takabiliyorum ama anakartta OC ile 3600 MHz'e kadar destekliyor yazıyor. Anakarta nasıl overclock yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim çünkü 3000 MHz RAM kullanacağım.

Evet arkadaşlar bir sistem topladım. Anakartım Z170A GAMING M7 ve 64 GB'a kadar RAM desteği var. 32 GB RAM takacağım normalde en fazla 2400 MHz takabiliyorum ama anakartta OC ile 3600 MHz'e kadar destekliyor yazıyor. Anakarta nasıl overclock yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim çünkü 3000 MHz RAM kullanacağım.
3000 mhz ram' i taktığın zaman bios'ta ram profil'i var. Oradan zaten 3000 mhz seçeneği vardır. Onu kendiliğinden aktif eder anakart. etmezsede girip elle yapabilirsin kolay bir iş. Istersen 3600 Mhz 'e kadar overclock da yapabilirsin. Biostan Bclk'i arttırarak yapabilirsin. Biraz voltaj eklersin ram'e. Veya cl değerlerini arttırırsın voltajada gerek kalmaz. Bclk'i arttırarak işlemcinide overclock etmiş olursun bu arada.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı