Z170A GAMING M7 flasback

TheGunner20

Femtopat
Daha fazla  
Z170A GAMING M7 anakartım da önceden 6. nesil islemci kullanılmış benim kendi işlemcim 7. nesil olduğu için BIOS güncellemesi yapmak istiyorum, ama sistemi toplayıp çalıştırdığım zaman ekrana görüntü gelmiyor bunun sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Z170A GAMING M7 anakartım da önceden 6. nesil islemci kullanılmış benim kendi işlemcim 7. nesil olduğu için BIOS güncellemesi yapmak istiyorum, ama sistemi toplayıp çalıştırdığım zaman ekrana görüntü gelmiyor bunun sebebi ne olabilir?

Kabloyu anakartamı taktınız yoksa ekran kartınamı monitörün güç kablosunu taktınızmı güç verdinizmi PSU şalteri açık mı?

Kabloyu anakartamı taktınız yoksa ekran.
Kabloyu anakartamı taktınız yoksa ekran kartınamı monitörün güç kablosunu taktınızmı güç verdinizmi PSU şalteri açık mı?

İlk olarak ekran kartına taktım sonra anakart üzerine taktım değişen bir şey olmadı olması gereken bütün kablolar yerli yerinde ama sayfada biraz araştırma yaptıktan sonra flash back yapmam gerekiyor galiba dedim. Onu da denedim sitesinden en son sürümünü indirip Video'daki adımları takip ettim ama yine de olmadı.

Sanırsam anakart sadece 6. nesil destekli ama pek emin değilim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
7 de destekliyor, attığım linkten kontrol edebilirsiniz.

Muhtemelen işlemciyi desteklemiyor. Eski işlemci varken güncelleme yapsaydınız keşke. Aynı karttan bende de var en son güncelleme 2018 de geldi umarım işlemci dest
Muhtemelen işlemciyi desteklemiyor. Eski işlemci varken güncelleme yapsaydınız keşke. Aynı karttan bende de var en son güncelleme 2018 de geldi umarım işlemci desteği vardır.

Buradan kontrol edebilirsiniz.
destekliyor orada ki bios dosyasını indirip mi yapmam lazım ?

sonrasında 7. nesil için güncellemesi gelmiş uyumluluğu var

Evet haklısınız o sorun için kusura bakmayın. Sonradan eklenmiş denildiği gibi.

En güncel BIOS'u kurduysanız ve buna rağmen çalışmadıysa işlemciyi çıkartıp takın. Ben yine de flashback için kullanmanız adına en güncel BIOS'u veriyorum.

Destekliyor bu anakartı abim kullanıyordu yeni

En güncel BIOS'u kurduysanız ve buna rağmen çalışmadıysa işlemciyi çıkartıp takın. Ben yine de flashback için kullanmanız adına en güncel BIOS'u veriyorum.

tekrardan denicem flaşback yapmayı

Benim de atladığım bir detay var. Benimki de ASUS Z170 Pro idi. Attığım link de Asus a ait. MSI de 7. nesil desteği için bilgi yada güncelleme göremedim. Sitesinde 6. nesil i7 ye kadar yazıyor.
Benim de atladığım bir detay var. Benimki de ASUS Z170 Pro idi. Attığım link de Asus a ait. MSI de 7. nesil desteği için bilgi yada güncelleme göremedim. Sitesinde 6. nesil i7 ye kadar yazıyor.
Evet iyice kontrol ettim. İşlemci desteği yok sanırım geçmiş olsun. Asus da var ama Msi de yok.

Buradan kontrol edebilirsiniz. /"Detaylı" sekmesine geçiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı