Z170a Pro dRAM Debug LED Yanma Sorunu

OnurTemiz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 2 hafta önce yeni bir bilgisayar topladım ekran kartını daha almadım.

i5 6500
2x 8GB hi-level RAM
MSI z170a pro

Ancak aldıktan kısa süre sonra bilgisayar boştayken ya da chrome açıkken donmalara başladı. Donmadan kastım kasması değil. Bildiğiniz bilgisayar donuyor ve yeniden başlatmam gerekiyordu.
Ardından yeni bir sorun ortaya çıktı. Bilgisayarı açmaya çalıştığımda debug LED'lerden dRAM'inki yanmaya başladı. Boot ekranı bile gelmiyordu. İnternette ne var ne yok denedim ancak hala sebebini bulamadım.

Bazen açılıyor, bazen açılmıyor. Biraz bekliyorsun açılıyor, kapa aç yapıyorsun açılmıyor.

Bu arada RAM'lerde bir şey dikkatimi çekti soket girişleri kırılmış mı? Aşağıda resimleri var ilk baş kısımlarında sorun mu var yoksa tüm RAM'ler bu şekilde mi?

Lütfen yardım edin bilgisayarda işlerim var ve bu sorun yüzünden bilgisayar donuyor açılmıyor vs işlerimden çok geri kalıyorum.

20160826_161231.jpg
20160826_161237.jpg

Bu donmalardan önce '' önemli '' olarak nitelendirebileceğiniz ne yapmıştınız ?

Örneğin ben biosda 1-2 ayar değiştirdikten sonra dram ledi yanmaya başladı, bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyordu. Bios pilini çıkarıp takıp biosu sıfırlamış ve sorunu çözmüştüm.

Sizin böyle kurcaladıgınız ettiğiniz birşey oldu mu bu sorunu yaşamadan önce ?

Bilgisayarı kurduktan sonra BIOS UPDATE yaptım ve FAST BIOS açtım. İlk başta yanlış Driverları yüklediğim için mavi ekran veriyordu bilgisayar. O yüzden tekrar sıfırdan format attım ve düzgün Driverları kurdum. Denediğim şeylerden biri de BIOS pilini çıkarıp tekrar takmaktı ama fark etmedi.

Şuanda bir adet RAM'i çıkardım sadece tek slotta 8 GB RAM takılı ve 1 gündür aralıksız çalışıyor. 1, 2 gün daha çalıştıracağım eğer kapanma olmaz ise 2. RAM'i takacağım. Eğer 2. RAM'i taktığımda donmalar tekrar başlarsa muhtemelen onda sorun vardır.

Bu arada sizin RAM'lerde bu şekilde son kısımları eksik mi?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı