Z170'ı Gaming Pro için uygun ekran kartı tavsiyesi

contezuma

Hectopat
Anakart: Z170'ı Gaming Pro AC (MS-7980)
İşlemci: Intel Core i7 6700K.
PSU: High Power 700W simplicity 80+
Ekran kart.ı: NVIDIA GeForce GTX 970.

Arkadaşlar, ekran kartımı yükseltmek istiyorum. Aklımda GTX 1660 Ti var aslında, fakat sistem bileşenlerimle uyumlu mu bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Tavsiye edeceğiniz ekran kartlarına açığım.

Son düzenleme:
İşlemcide OC olup olmadığını bilmiyorum, çünkü 2. el olarak almıştım.
Edit: Bütçe 5000₺

Peki sistemde sıvı soğutma var mı? Eğer var ise OC yaparak ciddi bir performans yapabilirsiniz zira anakartınız da OC'a gayet uygun. Yoksa stok halde en fazla 1660S - 2060 gibi ekran kartlarını kullanabilirken OC ile 2070S bile rahatça kullananları görmüştüm.

Kasam mini Tower bir kasa, sorun olur mu bu tarz kartlarda?

Kasanızın ekran kartı desteği kaç mm?

Peki sistemde sıvı soğutma var mı? Eğer var ise OC yaparak ciddi bir performans yapabilirsiniz zira anakartınız da OC'a gayet uygun. Yoksa stok halde en fazla 1660S - 2060 gibi ekran kartlarını kullanabilirken OC ile 2070S bile rahatça kullananları görmüştüm.

Özür dileyerek hatamı düzeltiyorum, mini tower değil mini itx kasa. COOLER MASTER ELİTE 130 Mİni-ITX SİYAH KASA.

343mm

Özür dileyerek hatamı düzeltiyorum, mini Tower değil mini ITX kasa. Cooler Master Elite 130 mini-ıtx siyah kasa.

343mm.

Aslında biraz daha beklerseniz RTX 3060 alabilirsiniz. Şu anda RTX 2000 serisinde bir hayli stok problemi var. Stokta olanlarında fiyatları gerçekten abartı.

Geri
Yukarı