Z2 vs A7 vs G3 vs Zenfone 2

Hangisini almak daha mantıklı?

• Samsung Galaxy A7

Oy: 0 0,0%
  • Sony Xperia Z2

Oy: 16 55,2%
  • LG G3

Oy: 2 6,9%
  • Asus Zenfone 2

Oy: 11 37,9%

• Oy verenlerin toplamı
    29

karga6

Kilopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar 1400 TL bütçem var bu telefonlar arasında kaldım ama en çok aklıma yatan A7 oldu. Daha şık ve Exynos 5430 işlemci ile iyi bir performansı var. Geekbench veya Antutu skorlarını tam bilmiyorum fakat elinde olan paylaşırsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonun diş görünüşüne bakarak alacaksanız A7 iyi bir tercih olabilir ama Türkiye versiyonunda S615 olması lazım diye biliyorum Exynos olan model Türkiye'de varsa alabilirsiniz.

Xperia Z2 almanızı öneririm. Stereo hoparlör, pil ömrü, kamerası, dayanıklılığı ve Sony nin güncel tuttuğu bir telefon olduğu için öneririm. G3 teki ısınma sorunu Z2 den daha fazla Z2 güncelleme ile ısınma sorunları giderildi ve eskisi gibi değil artık. Galaxy A7 amiral gemisi telefon değil ve ilerde touchwiz kasmaya başlayacak. Aralarından en iyisi bence Xperia Z2.

Xperia Z2 almanızı öneririm. Stereo hoparlör, pil ömrü, kamerası, dayanıklılığı ve Sony nin güncel tuttuğu bir telefon olduğu için öneririm. G3 teki ısınma sorunu Z2 den daha fazla Z2 güncelleme ile ısınma sorunları giderildi ve eskisi gibi değil artık. Galaxy A7 amiral gemisi telefon değil ve ilerde touchwiz kasmaya başlayacak. Aralarından en iyisi bence Xperia Z2.
Doğru hocam fakat A7'nin performansı Z2'den daha iyi değil mi? Antutu veya Geekbench sonuçları öyle diyor galiba?

Antutu ve Geekbench tamamen palavra Samsung parayı yatırıyor ve o da yüksek gözükmesini sağlıyor.

Hocam bende 14 Temmuza kadar çok fazla cihaz eleyerek iki cihaza düşürmüştüm. Bunlar Galaxy A7 ve Xperia Z2 oldu. A7 gerçekten çok şık bir telefon, alıp almamakta çok tereddüt ettim. Ciddi manada iki telefonu da her bakımdan inceledim. En sonunda Sony Xperia Z2 aldım ve pişman değilim. Kamerası iyi değil diyenler, fotoğraf çekimi konusunda bilgi edinmeliler. Kamera siz basarsanız alması gereken kareyi donanımı yettiği kadar alır,uygun koşulları siz oluşturursunuz, fotoğrafı siz çekersiniz, bunu unutmayın. Cihazda manuel olarak pek çok şey yapabiliyorsunuz. Yazılım konusunda Sony güncelleme vermeye devam ediyor ama dilersen başka programlarla kamerayı daha verimli kullanabilirsin. Galaxy A7 ye gelince, cihaz sadece şık. Antutu vs. testlerin objektif olduğuna inanmıyorum. Alacağınız cihaz Samsung olacağından bir kez daha düşünmenizi tavsiye ediyorum zira Samsung'un arayüzü ölü yüktür. Hızlı ve stabil cihaz arıyorsanız HTC ve SONY bakmanızı tavsiye ediyorum. Başka soruların olursa sorabilirsin her zaman.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı