Z370, XMP açınca sistem açılmıyor

Sawaspolat

Hectopat
Yer
Van
Daha fazla  
Meslek
Grafiker - Yazılımcı
PC toplama için daha önce konu açmıştım. PC'yi topladık, sistemi kurduk. BIOS sürümünü güncelledikten sonra RAM'ler 3200 MHz ama anakart BIOS ekranında 2133 olarak gözüküyor. XMP modunu açıp kaydettim.ayarları. Ondan sonra PC açılmamaya başladı, sürekli hata veriyor ayarları sıfırlamama rağmen. Yardım eder misiniz?

NZYmrN.jpg

kOZmn7.jpg

Bilgisayarın enejisini kes, 30 sn kadar bekle, BIOS pilini sök, 30 sn tekrar bekle, BIOS pilini tak, bilgisayarı çalıştır, BIOS'a gir load optimized veya benzeri seçeneğini seç, save and exit seçeneğini seç.

Forumda ceza yediğimden dolayı cevap veremiyordum.

Bilgisayarın enejisini kes, 30 sn kadar bekle, BIOS pilini sök, 30 sn tekrar bekle, BIOS pilini tak, bilgisayarı çalıştır, BIOS'a gir load optimized veya benzeri seçeneğini seç, save and exit seçeneğini seç.

Dediğiniz işlemleri tek tek yaptım ama ne yazık ki düzelmedi. En son BIOS'un en eski sürümünü sitesinden indirip BIOS sürümünü düşürünce sorun düzeldi

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı