Z390 Chipsete Windows 7 kurmak

CoffeeCake_AoE

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Selamlar. Geçenlerde macOS 10.14.4 kurup, daha sonradan Arch Linux, Kali, Ubuntu gibi sistemler kuran ben, Windows 7 kuramıyorum. Kulağa ilginç gelebilir ama şöyle ki, kuruluma ulaşıyorum ama fare ve klavye yi algılamıyor herhalde USB 3.0-3.1 Gen 1/2 sürücüleri yüklü değil, algılasa bile büyük ihtimal Samsung 970 Evo'yu algılamayacak çünkü NVME desteği yok, i5 9600K'nın grafik birimi de büyük ihtimal windows 7 de çalışmayacak. Bütün forumlarda uğraşanlar var ve yorumlar genellikle "Windows 7 kuramaZsın" oluyor. Biliyorum, Intel 6. Nesil'den sonra Windows 7'ye desteği kesmiş olabilir ama sonuçta mimariler aynı, sadece sürücü eksiği var, ben kurulmayacağına inanmıyorum. Şu sisteme nasıl Windows 7 kuracağıma dair yardım edebilir misiniz? Sistemim şu şekilde:
  • İşlemci : İntel Core i5 9600K
  • RAM : 2x8 GB 3400 MHz
  • Anakart : MSİ Z390-a Pro
  • SSD: Samsung 970 Evo 512 GB
  • HDD: Eski PC'deki 320 GB lik harddisk. 2008-2010'lar dan kalma :)
  • Soğutma: Xigmatek Glace 240 Sıvı soğutma
  • Kasa : Xigmatek Astro
  • Güç: 650 W 80 Plus Bronz
  • Ekran Kartı : ASUS ROG STRİX RTX 2060 OC EDİTİON​

Böyle bir sisteme windows 7 kurma amacın nedir ? Merak ettim :)
Birazcık nostalji :) Üstelik bu bilgisayarı GYM'de kaslı bir adam olarak nitelendir ve Windows 7'yi de 50-60 kiloluk insan olarak nitelendir, acaba windows 7'deki hız nasıl olur onu merak ettim :D
Bu sisteme zaten kuramazsınız. Driverler sıkıntı çıkartır Driver bulamazsınız. Ayriyetten böyle güzel bir sisteme Windows 10 gider. Technopat'ın makalesin de Windows 10 son sürüm var. Ordan temiz bir şekilde Windows 10 kurun.
Ama ilginçtir ki İ9 9900K'ya XP bile kuran varsa neden Windows 7 kuramayım ? Tabii ki sürücülerde sıkıntı yaşayacağım ama bu da hackintosh'da ki macera gibi, yoksa macbook almasını herkes bilir :)

Birazcık nostalji :) Üstelik bu bilgisayarı GYM'de kaslı bir adam olarak nitelendir ve Windows 7'yi de 50-60 kiloluk insan olarak nitelendir, acaba windows 7'deki hız nasıl olur onu merak ettim :D
:D Hızda bir değişiklik farketmeyeceksin. Sistemin güncel olduğu için ona en uygun olanı Windows 10 olur. Çünkü Windows 7'ye desteği çektiler biliyorsun. Tam olarak donanımlarından faydalanmak için Windows 10 kurman en iyisi olur. Tabii tercih senin. Win 7 kurabiliyormusun sistemine onu bilmiyorum :/

:D Hızda bir değişiklik farketmeyeceksin. Sistemin güncel olduğu için ona en uygun olanı Windows 10 olur. Çünkü Windows 7'ye desteği çektiler biliyorsun. Tam olarak donanımlarından faydalanmak için Windows 10 kurman en iyisi olur. Tabii tercih senin. Win 7 kurabiliyormusun sistemine onu bilmiyorum :/
Bu arada 1903 resmi olarak ne zaman yayınlanıyor ? @Recep Baltaş ın yayınladığı İnsider versiyon, hataları olabilir.

Bende de i7-7700K vardı. Ne yaptımsa
Windows 7 kuramadım. Sormadığım yer kalmadı. Herkes kuramazsın dedi. 6. Nesilden sonrakilere kurulmuyormuş. Öyle dediler ama ne kadar doğru.

Bende de i7-7700K vardı. Ne yaptımsa
Windows 7 kuramadım. Sormadığım yer kalmadı. Herkes kuramazsın dedi. 6. Nesilden sonrakilere kurulmuyormuş. Öyle dediler ama ne kadar doğru.
7. Nesil işlemcilere anakart üreticilerinin araçlarıyla sürücü kurulumu yapıp windows 7 kurmak mümkün diye hatırlıyordum. Anakart'ın nedir ?

Geri
Yukarı