Z390 Tomahawk CPU ışığı yanıyor

QralCrazy

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba;
Dün akşam sistemimi temizlemek ve termal macunu yenilemek amaçlı söktüm geri toparladığımda ise fanlar RGB'ler sorunsuz bir şekilde çalışıyordu fakat ekrana görüntü gelmiyordu. Anakart üzerinde CPU ışığının yandığı fark ettim ve sistemi kapatıp komple söktüm, sıfırdan kurdum. Anakart üzerinde 3 adet HyperX 3200 MHz CL16 değerinde RAM vardı fakat bu RAM'lerin 2'si RGB, biri değildi. Uzun uğraşlar sonucunda RGB olmayan RAM'i söktüğüm ve BIOS pilini çıkartıp geri taktım, sonuç olarak sistem açıldı fakat mavi ekran üzerinde Windows'u doğrudan aç, sorun gider, format at vb. gibi seçeneklerin olduğu sayfa açıldı ama hangi seçeneği seçersem seçeyim bilgisayar kendini yeniden başlattı ve aynı sayfaya geri döndüm Windows hiçbir şekilde masaüstünü açmadı. İşlemcimi söktüğümde anakart üstündeki işlemci pinlerinden 2 tanesinin yamuk olduğunu gördüm ama bilgisayarı parçalamadan 5 dakika önce çalıştırıp ekran kartının sürümü güncellediğim için pinlerin öyle olması gerektiğini düşündüm, yoksa başından beri hiç açılmazdı. Ne yapacağımı tam olarak bilmiyorum açıkçası. BIOS sürümünü güncelleyeceğim ama yine açılmazsa temiz bir Windows kurulumda atmam gerekiyor mu, yani mevcut Windows'u kurtarma şansım var mıdır? Bu anlattığım sorunla bir daha karşılarsam ana kartı servise göndereyim mi?

• Anakart: MSI Z390 Tomahawk.
  • İşlemci: Intel i5 9400F.
Windows'u kurtar seçeneğine bastığımda D:\WINDOWS\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt diye bir kod aliyorum format atmadan kurtarma şansım var midir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı