Çözüldü Z533 hoparlörde 1 saat sonra ses gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Scream_00

Kilopat
Daha fazla  
Z533'te bir saat sonra ses gidiyor. Sanki sıfıra kısmışsın gibi oluyor. Hiçbir ses yok cızırtı bile yok. Logitech'e yazdım. Yeni ürün gönderdiler, onda da aynı sorun var. Eski hoparlörüm var, Z213. Onda bu sorunların hiçbiri yok. Sadece Z533'te yapıyor. Aynı bilgisayarda denedim. Elektrik ve internet anlık gidip gelmiyor. BIOS güncellemesi yaptım. Son sürüm BIOS'tayım. BIOS'un açıklama bölümünde "Improved Audio compatibility" yazıyor ama hala düzelmedi. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Anakartım: MSI MPG Z490.
PSU: Corsair RM750 80+ Gold.

Edit: Anakarta takılan port düzgün takılı. Hoparlör girişleri de düzgün takılı. Bakın şu an sorun yok ama 1 saat sonra yine yapacak. Ya sesi sıfıra kısıp açmam gerekiyor ya da anakartın arkasındaki portu çıkarıp takmam gerekiyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Çözüm
@reptile Sorun çözülmüş olabilir. İnternette araştırırken bunu gördüm.

Sanırım tek çözümü şu telefon veya pc hangi cihazbağlı ise bağlı olan cihazın ses seviyesini %50'nin üzerinde tutmanız gerekiyor. Ses ayarını ise kendi kumandasından yapmanız gerekiyor. Eğer bağlı cihazın ses seviyesi düşük ise alet bunu çalmasına çalıyor ama alet kendini bir şekilde boşta algılıyor. Bu nedenle uyku moduna geçiyor. Cidden çok can sıkıcı bir durum. Ama üründen de çok memnunum iade edip etmeme konusunda kararsızım.

Yabancı forumlarda da bahsetmişler aynı sorundan, bütün Z serisi logitech ses sistemlerinde bu sorun var sanırım.
Bu arada bende 4-5 saat değil 20-30 dk da bir yapıyordu bu sorunu şu an dediğim gibi pc sesini fulleyip ses ayarını kumandadan yapmaya başladım. 1 2 Saattir kesilmeden çalıyor.

Ben ürün hep açık kalsın uzaktan bağlanıp dinleyim diye bu ürünü tercih ettim. Ses ayarı için yerimden kalkmam gerekecekse bluetoot'lu olan bir ürün almama gerek yoktu logitech'e bu saçmalığı yakıştıramadım.
Şimdi sesi Windows'tan %100 yaptım. Hoparlörün kontrolcüsünden kıstım. Bakalım ne olacak sonucu yazarım.

Edit: Moderatörler konuyu daha kapatmayın. Daha çözülmemiş olabilir.
Ayni hoparlörü kullaniyorum. Eskiden bende de yaklasik 2-3 saat sonra güc tasarrufu moduna gecerek sesi kisiyordu. Windows 10'a gecip üclü priz bagladiktan sonra bu durumla hic karsilasmadim. Ses sürücülerini de güncellemistim.

Tam olarak neden kaynaklandigi hakkinda ise pek bir bilgim yok.

Ayni hoparlörü kullaniyorum. Eskiden bende de yaklasik 2-3 saat sonra güc tasarrufu moduna gecerek sesi kisiyordu. Windows 10'a gecip üclü priz bagladiktan sonra bu durumla hic karsilasmadim. Ses sürücülerini de güncellemistim.

Tam olarak neden kaynaklandigi hakkinda ise pek bir bilgim yok.
Hoparlör mü güç tasarrufuna geçiyor. Yoksa Windows mu? Windows ise güç tasarrufu ve ekranı kapatma'yı kapattım. Windows 10 kullanıyorum. hoparlörün kablosunu 3'lü prize mi bağladınız? Aşağıda 6'lı priz var hoparlör bende ona bağlı. Ses sürücüm güncel. Daha 1 hafta önce güncelledim. Başka bir öneriniz var mı? Şimdi 3'lü prize taktım deniyorum. Sonucu yazarım.

@reptile Sorun çözülmüş olabilir. İnternette araştırırken bunu gördüm.

Sanırım tek çözümü şu telefon veya pc hangi cihazbağlı ise bağlı olan cihazın ses seviyesini %50'nin üzerinde tutmanız gerekiyor. Ses ayarını ise kendi kumandasından yapmanız gerekiyor. Eğer bağlı cihazın ses seviyesi düşük ise alet bunu çalmasına çalıyor ama alet kendini bir şekilde boşta algılıyor. Bu nedenle uyku moduna geçiyor. Cidden çok can sıkıcı bir durum. Ama üründen de çok memnunum iade edip etmeme konusunda kararsızım.

Yabancı forumlarda da bahsetmişler aynı sorundan, bütün Z serisi logitech ses sistemlerinde bu sorun var sanırım.
Bu arada bende 4-5 saat değil 20-30 dk da bir yapıyordu bu sorunu şu an dediğim gibi pc sesini fulleyip ses ayarını kumandadan yapmaya başladım. 1 2 Saattir kesilmeden çalıyor.

Ben ürün hep açık kalsın uzaktan bağlanıp dinleyim diye bu ürünü tercih ettim. Ses ayarı için yerimden kalkmam gerekecekse bluetoot'lu olan bir ürün almama gerek yoktu logitech'e bu saçmalığı yakıştıramadım.
Şimdi sesi Windows'tan %100 yaptım. Hoparlörün kontrolcüsünden kıstım. Bakalım ne olacak sonucu yazarım.

Edit: Moderatörler konuyu daha kapatmayın. Daha çözülmemiş olabilir.

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı