Z77-A Anakart PCIe 3.0 Görüntü Sorunu

Furkan_65

Decapat
Merhaba, sistemim şu şekilde:
  • Asus Z77-A
  • RX 570 Nitro+
  • 600 Watt 80+
  • İ5-3570K
  • 8 GB 1333 MHz RAM
Arkadaşlar anakartın herşeyi sorunsuz çalışıyor. İkinci el aldım, aldığım kişi test edip verdi. Ama bir sorun var, anakartta 2 adet ekran kartı girişi var, biri PCI 3.0 diğeri 2.0. Ekran kartını 3.0'a takıyorum, görüntü gelmiyor. 2.0'a takıyorum, geliyor.

Aldığım kişi başka bir kart takmıştı, olmuştu. Benim kartı taktığımda neden görüntü gelmiyor?
Yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarını F7 tuşuna basıp varsayılan hale getir, sonra F10 deyip yeniden başlat ilk önce. Sonra kartı 3.0 destekleyen yere iyice oturduğundan emin olarak güç bağlantısını yapıp başlatın bakalım bu şekilde bir sonuç alabilecek misiniz deneyelim.

Teşekkürler şuan okuldayım eve gittiğim anda deniyeceğim.
BIOS ayarlarını F7 tuşuna basıp varsayılan hale getir, sonra F10 deyip yeniden başlat ilk önce. Sonra kartı 3.0 destekleyen yere iyice oturduğundan emin olarak güç bağlantısını yapıp başlatın bakalım bu şekilde bir sonuç alabilecek misiniz deneyelim.
Bios'a girdiğimde ekran kartı takılı olsun mu yoksa anakartamı bağlıyım.

Teşekkürler şuan okuldayım eve gittiğim anda deniyeceğim.

Bios'a girdiğimde ekran kartı takılı olsun mu yoksa anakartamı bağlıyım.

Fark etmez, ikisinden biri ile giriş yapıp, varsayılan ayarları kaydedip çıkabilirsin. Başka bir alternatif de PCE ayarı olabilir anakart da 2.0 ya da 3.0 olarak kendin seçmeni isteyebilir.

Anakart için CPU BIOS güncellemesi var. Bir de sadece BIOS güncellemesi var. Uyumsuzluk yaratan bunlar da olabilir. Baktığım zaman CPU BIOS kısmında farklı işlemciler için de güncelleme dosyaları var, demek ki kullandığın işlemciye göre farklı optimizasyon ayarlı mevcut.

Geri
Yukarı