Z77 GD-55 ve Logitech z506 bağlantısı

RuhsuzPinokyo

Kilopat
Ses sistemi olarak z506 aldım ve anakartım Z77 GD-55. Bu anakarta sadece yeşil jack ile bağladım bütün kolonlardan güzel ses geliyor.

Ürünle birlikte turuncu ve siyah kablolar gelmektedir.Sorun şu anakarttada aynı girişler var bağladığımda 3 kolondan ses gelmiyor.

Nette az araştırma fırsatım oldu o kablo tv bağlantısı için diyordu ne kadar doğrudur?
Bİlgilendirecek arkadaşlar varsa çok iyi olacak açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo TV mi? Technopat'ın dışına çıkar çıkmaz insanların bilgi seviyesinde bir sıfırlanma oluyor sanırım. O bağlantılar çok kanal bağlantıları. BilgisayarKurdu gibi siz de 5.1 ses sistemini bilmeden 5.1 almışsınız. Tüm kanallardan ses gelmesi için 5.1 içerik oynatmanız lazım. 5.1'in amacı her kolondan ses gelsin değil, doğru sesin doğu kolondan gelmesidir. Mesela 5.1 filmlerde arkadan bir helikopter geliyorsa ses arka uydudan gelir.

Tabi ülkemizde 5.1 sistemleride uyduların hepsi PC dolabına inci gibi dizilmekte. Halbuki olması gereken 5.1'e uygun bir çevresel dizilim yapılmasıdır...

Anladım arkalardan kısık ses gelince bende ya bozuk ya da girişleri yanlış taktım sanıyordum.Daha önceden hep 2+1 kullandığımdan dolayıdır bu tecrübesizliğim.

Bilgilendirme için sağolun hocam.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı