Z790M PG anakart için 500W PSU kullanılır mı?

Yani güç kaynağını sorma sebebiniz pin uyumluluğu mu yoksa güç yeterliliği mi? Güç yeterliliği bakımından soruyorsanız ekran kartı ve işlemciyi bilmeden yorumda bulunmak doğru olmaz.

İşlemci ve ekran kartnın güç tüketimi önemli hocam işlemci ve ekran kartın nedir?
Anakartımda 8 pinlik giriş var az bir boşluk var 4 pinlik giriş daha var yanında benim güç kaynağımdada 8 pinlik giriş var

Ekran kartı rtx 4060
İşlemci i5-14600kf var

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    119,7 KB · Görüntüleme: 9
Anakartımda 8 pinlik giriş var az bir boşluk var 4 pinlik giriş daha var yanında benim güç kaynağımdada 8 pinlik giriş var

Ekran kartı rtx 4060
İşlemci i5-14600kf var
Sorduğun soruyu anladım. Bu biraz şans işi. Kimisi 1 adet 8 pin CPU bağlantısıyla da bu tip anakartlarda görüntü alabiliyor. Şayet görüntü alabilirsen işlemciyi yük altına sokmamanı öneririm. Bunun dışında en yakın zamanda iyi bir 650-750W PSU almalısın. 8+8 pin CPU çıkışı olmasına dikkat et.

Sorduğun soruyu anladım. Bu biraz şans işi. Kimisi 1 adet 8 pin CPU bağlantısıyla da bu tip anakartlarda görüntü alabiliyor. Şayet görüntü alabilirsen işlemciyi yük altına sokmamanı öneririm. Bunun dışında en yakın zamanda iyi bir 650-750W PSU almalısın. 8+8 pin CPU çıkışı olmasına dikkat et.
Şimdilik 8 pinli çalışmada sıkıntı yaratır mı

Yeni konular

Geri
Yukarı