Z97 anakarta Samsung 980 NVMe M.2 SSD takma

RockNRolla

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 NVMe M.2 SSD
Anakart
Gigabyte Z97M-D3H
Yeni bir SSD almam gerekiyor. SATA SSD almak yerine ileride kullanabilmek için M.2 almayı düşündüm.

Anakart Gigabyte Z97M-D3H
İşlemci i5 4690K.
Ekran kartı GTX 970.

Anakartın pcıex16 slotuna ekran kartı takılı. Boşta pcıex4 PCI Express 2.0 standardındaki slota adaptor ile M.2 SSD takmak istiyorum.

Adaptor: Alfais 4446 Pci-e Express 3.0 X4 To Nvme Ssd M.2
SSD olarak Samsung 980 NVMe M.2 1TB almayı düşünüyorum.

Bu kombinasyonla SSD'yi sorunsuz kullanabilir miyim? Tam performansı alamayacağımı biliyorum. Yakında zaten yeni sisteme geçeceğim boşuna bir SATA SSD almak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir SSD almam gerekiyor. SATA SSD almak yerine ileride kullanabilmek için M.2 almayı düşündüm.

Anakart Gigabyte Z97M-D3H
İşlemci i5 4690K.
Ekran kartı GTX 970.

Anakartın pcıex16 slotuna ekran kartı takılı. Boşta pcıex4 PCI Express 2.0 standardındaki slota adaptor ile M.2 SSD takmak istiyorum.

Adaptor: Alfais 4446 Pci-e Express 3.0 X4 To Nvme Ssd M.2
SSD olarak Samsung 980 NVMe M.2 1TB almayı düşünüyorum.

Bu kombinasyonla SSD'yi sorunsuz kullanabilir miyim? Tam performansı alamayacağımı biliyorum. Yakında zaten yeni sisteme geçeceğim boşuna bir SATA SSD almak istemiyorum.
Evet mümkün. Anakart üretici firmasından BIOS'un en son F8 olması lazım, güncellemesini indirip Flash belleğe alın. Daha sonra bilgisayar açılırken END tuşuna ara ara basarak BIOS güncellemesi yapın. Çalışıyor, BOOT oluyor, Windows kuruluyor. Bilgisayarınız 3 kat hızlanır HDD açısından. PCI-e-Expressx4'ün limiti o kadardır. 1500 MB/s. NVMe daha fazla olsa da slot ancak o kadar kaldırır. Selamlar...

Yeni konular

Geri
Yukarı