Zalman 600W PSU R9 380 sistem için yeterli mi?

• Konuyu başlatan piwi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 482
Çok iyi değil derken yeterlilik anlamında mı kalite anlamında mı?

Kalite. 12v tek kanaldan 600W değerinin 540W'ını verebiliyor, ki bu da düşük sayılabilir. Ayrıca 80+ sertifikası da yok zaten.

80+ bronz ya da 80+ Gold bir PSU alınabilir. 80+ bronz dahi iyi. Önerim: Aerocool 700W 80+ Bronze KCAS PLUS Serisi Güç Kaynağı (AE-KCASP700) | Teknobiyotik

Tayvan malı kapasitörler diyor, pek içime sinmedi açıkçası.

Bu ürünlerde Japon kapasitörler bulunuyor. Bunlardan alması daha doğru olabilir bana sorulacak olursa.

R9 380
Zalman Z3+ Kasa
Zalman 600 LE PSU
Bu şekilde bir sistem elimde zaten vardı. FX 8120 işlemci ile kullanıyordum. İşlemci çok çok kötü olduğu için yavaştan yenilemeye başladım. Bu zamana kadar bu PSU ile çok uzun süre R9 380 kullandım.
Sadece merakım şu aşağıdaki parça değişikliklerini yaptığımda yine aynı şekil kullanımımı sürdürebilir miyim?

Ryzen 5 3600
Gigabyte B450M S2H
16 Ram

@Sir Benjamin @ThePentium

R9 380
Zalman Z3+ Kasa
Zalman 600 LE PSU
Bu şekilde bir sistem elimde zaten vardı. FX 8120 işlemci ile kullanıyordum. İşlemci çok çok kötü olduğu için yavaştan yenilemeye başladım. Bu zamana kadar bu PSU ile çok uzun süre R9 380 kullandım.
Sadece merakım şu aşağıdaki parça değişikliklerini yaptığımda yine aynı şekil kullanımımı sürdürebilir miyim?

Ryzen 5 3600
Gigabyte B450M S2H
16 Ram

@Sir Benjamin @ThePentium

Bunun için PSU, anakart ve ekran kartının güç girişlerini kontrol etmek lazım.

İşlemci güç ve anakart güç bağlantısı PSU ile uyumlu. Ekran kartı için modelden modele değişir.

Geri
Yukarı