Zalman CNPS3X Hakkında Bilgi

Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. Arkadaşlar işlemcimin isi değerlerinden dolayı bu soğutucuyu almayı düşünüyorum fakat internet üzerinden hiçbir video veya bilgiye en azından beni tatmin edecek şeyler bulamadım. Soğutucu hakkında video veya kullanan arkadaşlar var ise yorumlarınızı bekliyorum.

2 bakır ısı borulu yanılmıyorsam 9cm ebatında giriş - orta seviye bir hava soğutma sistemi. Sana ben önermiştim sanırsam, Atto modeline kıyasla.
Kullanıcısı değilim ancak işini görür, 50TL'lik soğutucudan da performans bekleme :) Yinede işini görür, merak etme.

Bu soğutucu OC edilemeyen çoğu işlemciyi yeterli şekilde soğutacaktır.

@BilgisayarKurdu Akasa Venom Pico'da fan hızının 3000 RPM'e kadar çıkabildiği yazıyor. Zalman'da ise 2000 RPM yazıyor. Sizce bunun soğutmaya görülür bir etkisi olur mu?

Önemli olan üflediği CFM miktarıdır, fan tasarımına göre daha düşük hızda dönen bir fan rakibine nazaran daha fazla CFM sağlayabilir.
Sen CFM ve dB değerlerini karşılaştır. Sırf daha iyi hava üflüyor diye kafa ütülemesi görmezden gelinemez yani.

CNPS3X orta halli, sessiz sakin bir soğutucudur. Hız aşırtmayı abartmamak kaydı ile kabul eder. Hız aşırtma uygulamazsan da orta seviye işlemcilerde sesini bile duymadan kullanır durursun, memnun eder.

@BilgisayarKurdu Ben işlemcime 2.4 ghz' den 3.4 ghz değerine çıkarmak istiyorum sizce yeteri olur mu? Bu soğutucu 3.4 ghz değerinde iyi bir sonuç verir mi? Venom Pico ile karşılaştırmak gerekirse hangisini almak daha faydalı olur? Çok soru sordum kusura bakmayın. :sustum:

Ya şimdi iki soğutucunun karşılaştırıldığı güvenilir bir kaynak bilmediğim için yorum yapamıyorum.
O işlemci ile stabil çıkman ne kadar gerçekçi tartışılır ancak yeterli olur voltajlı OC için.

CNPS3X alırdım ben.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı