Zalman GigaMax PSU fanı çok ses yapıyor

stvwolf

Hectopat
Selamlar, bundan yaklaşık 6 ay önce bir sistem topladım ve PSU olarak Zalman GigaMax kullandım. Geçenlerde kuzenim de FSP Hydro K kullanarak bir sistem topladı ve gerçekten çok sessiz. Eğer normalin bu olduğunu bilseydim, büyük bir ihtimalle PSU'yu iade ederdim. Bu ses sorununu nasıl çözebilirim? PSU'da belirgin olarak bir sıcaklık yok ve fan hızını düşürmek istiyorum. Galiba bunun bir programı da yok. Biraz araştırdığımda göre fana giden kablonun Volt'u önemliymiş, sistemi ben değil bilgisayarcı topladı. Bu yüzden kaç Volt kablo bağlı bilmiyorum. Bunu nasıl öğrenebilirim?

Fanı ne sen ne bilgisayarcı ayarlamaz. O fan takılı gelir ve kablosuna aysr vs yapamazsın. Eğer çok tozlanmış ise ses yapıyor olabilir. Bu arada Gigamax Hydro K dan daha iyi bir PSU.
Bir yerde fana bağlanan 12v kanalı 7v' a çekilirse daha az ses yapar diye görmüştüm. Doğruluğunu bilmiyorum.
Ve arada gerçekten ciddi ses farkı var, kuzenimin bilgisayarı çalışırken fan RGB' leri olmasa çalıştığı bile anlaşılmıyor. Bu sesi azaltabilecek hiç bir şey yapamaz mıyım?
Ve arada gerçekten ciddi ses farkı var, kuzenimin bilgisayarı çalışırken fan RGB' leri olmasa çalıştığı bile anlaşılmıyor. Bu sesi azaltabilecek hiç bir şey yapamaz mıyım?

Bir yerde fana bağlanan 12v kanalı 7v' a çekilirse daha az ses yapar diye görmüştüm. Doğruluğunu bilmiyorum.
O kasa fanı için geçerli olabilir ama PSU kablosunu sen ayarlayamazsin. Ayarlamak için PSU nun içini açarsan garanti gider. Sen PSU yu çıkar. İyice tozunu al. Saç kurutma makinesinin soğuk hali ile iyice üfle. Ama üflerken fanını durdurmanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı