Zalman N5 mf 7 fan yapmak

ahmet.bahceci

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Zalman N5 mf kasam var. Bu kasada orjinalden 4 fan var. Bu kasaya 3 adet fan alıp taksam sıcaklıkta etkisi ne kadar olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Net bir sıcaklık düşüşü söyleyemeyiz ancak düşüş elbette olur. Takacağın fanların da önemi var. Kuvvetli fan takarsan etkisini daha fazla görürsün. Tabii bu demek değildir ki zayıf fan işe yaramaz. Benim kasamda 10 tane fan var, üst panele yerleştirdiğim 2 adet fan o kadar güçlü olmadığı halde 4-5 derece etki etti.

Eğer yeni alacağın fanlar kasadakilerden güçlüyse yeni fanları öne tak, kasanın fanlarını yukarıya tak. Daha iyi verim alırsın.

Bu arada, yukarı takacağın fanlar egzoz görevi görmeli.

Net bir sıcaklık düşüşü söyleyemeyiz ancak düşüş elbette olur. Takacağın fanların da önemi var. Kuvvetli fan takarsan etkisini daha fazla görürsün. Tabii bu demek değildir ki zayıf fan işe yaramaz. Benim kasamda 10 tane fan var, üst panele yerleştirdiğim 2 adet fan o kadar güçlü olmadığı halde 4-5 derece etki etti.

Eğer yeni alacağın fanlar kasadakilerden güçlüyse yeni fanları öne tak, kasanın fanlarını yukarıya tak. Daha iyi verim alırsın.

Bu arada, yukarı takacağın fanlar egzoz görevi görmeli.

Fan olarak bunu düşünüyordum İncehesap'ta 50 lira değerinde kodum var 230 TL'ye gelmiş olacak. Bu fanlar iş görür mü?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210317-003353_ncehesap.jpg
    Screenshot_20210317-003353_ncehesap.jpg
    50,5 KB · Görüntüleme: 36
Fan olarak bunu düşünüyordum İncehesap'ta 50 lira değerinde kodum var 230 TL'ye gelmiş olacak. Bu fanlar iş görür mü?
Şu ürüne bütçen yetiyorsa öneririm. Attığın ürünü ben almazdım şahsen.

Şu ürüne bütçen yetiyorsa öneririm. Attığın ürünü ben almazdım şahsen.
Attığın fanlar güzel duruyor fakat bütçe sıkıntısı var.

Attığın fanlar güzel duruyor fakat bütçe sıkıntısı var.
Hocam bütçe sıkıntısı varsa yapacak bir şey yok. 230 TL de üçlü ve ARGB kontrolcülü bir set için uygun. Ancak marka pek iyi bir marka değil, bunu belirtmek isterim.

1-2 sene götürmez mi? Bana yeter o kadar sene 😂
Zaten garanti süresi 2 yıldır hocam, bir şey olursa yollarsın garantiye, alt tarafı fan, ne olabilir ki? :D En fazla kontrolcü bozulur veya fan bozulur. Ama dediğim gibi, Sickleflow al, pişman olmazsın. Yine de son karar senin. Bütçen yetmiyorsa yapacak bir şey yok.

Zaten garanti süresi 2 yıldır hocam, bir şey olursa yollarsın garantiye, alt tarafı fan, ne olabilir ki? :D En fazla kontrolcü bozulur veya fan bozulur. Ama dediğim gibi, Sickleflow al, pişman olmazsın. Yine de son karar senin. Bütçen yetmiyorsa yapacak bir şey yok.
Siz bu fanlardan iyi anlıyorsunuz size bir şey daha sormak istiyorum. Zalman n5 mf kasa modelinin technopat sosyalde incelemesini gördüm fan hızları için 100 rpm yazıyor doğrumudur?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210317-005506_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20210317-005506_Samsung Internet.jpg
    73,8 KB · Görüntüleme: 32
Siz bu fanlardan iyi anlıyorsunuz size bir şey daha sormak istiyorum. Zalman n5 MF kasa modelinin Technopat Sosyal'de incelemesini gördüm fan hızları için 100 RPM yazıyor doğru mudur?
1100 RPM hocam. Attığınız görseldeki doğru olan. Büyük ihtimal incelemeyi yapan arkadaş yanlış yazmış. 100 RPM olamaz. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı