ZALMAN R1 600LE 600W Cızırtı Sorunu

Serkan37

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, kullandığım PSU garip bi ses yapıyor. Aşağıdaki videodan sesi dinliyebilirsiniz. Kasanın arka tarafını havaya kaldırıp hafif bıraktığımda bazen ses geçiyor fakat 10-15 saniye sonra tekrar başlıyor. Bazen bu işlemi yaparken psudan aşırı derecede ses geliyor 10 saniye felan sürüyor sonra tekrar eski haline geliyor ses. Kasayı alalı daha 1 sene bile olmadı. Bu ses kasayı aldığım zamanda hafif olarak vardı ama bi süre sonra düzelmişti. Son 1-2 ay içerisinde tekrar başladı ve ses biraz daha arttı. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben video da tam sesi anlamadım. Ses kaynağı cızırtı mı diyorsunuz yoksa takur tukur gibi bir ses var onu mu diyorsunz. Eğer cızırtıyı söylüyorsanız büyük ihtimal CW vardır. Bu zararı yok ama sadece ses yapıyor. Yok eğer takur tukur ses diyorsan, PSU fanı tozdan ses yapıyor olabilir bir temizle istersen. Ek olarak PSU içini açarak fanın çıkar ve plastik çanta bulabiliyorsan tekrardan sıkıca tak.

Hocam ben video da tam sesi anlamadım. Ses kaynağı cızırtı mı diyorsunuz yoksa takur tukur gibi bir ses var onu mu diyorsunz. Eğer cızırtıyı söylüyorsanız büyük ihtimal CW vardır. Bu zararı yok ama sadece ses yapıyor. Yok eğer takur tukur ses diyorsan, PSU fanı tozdan ses yapıyor olabilir bir temizle istersen. Ek olarak PSU içini açarak fanın çıkar ve plastik çanta bulabiliyorsan tekrardan sıkıca tak.

Sanırım sorun fandan kaynaklanıyor. Temizledim şimdilik bi sıkıntı yok gibi duruyor. Eğer olursa fanı değiştirmeyi düşünüyorum.

@Serkan37 birebir aynı sorunu yaşıyorum dostum. Bende yaklaşık 1 sene öncesinde almıştım kasayı. Zaman zaman ses yapıyor fakat kesiliyordu. Son günlerde biraz daha arttı, temizlememe rağmen etkisi olmadı. PSU yük altına girdiğinde yoğun şekilde duyuluyor fakat normal şartlarda çalıştığında oldukça sessiz. Bir süre önce servise gönderdim fakat PSU'nun bir problemi olmadığını belirttiler. Bir çözüm bulabildin mi diye merak ediyorum, bilgilendirirsen sevinirim.

@Serkan37 birebir aynı sorunu yaşıyorum dostum. Bende yaklaşık 1 sene öncesinde almıştım kasayı. Zaman zaman ses yapıyor fakat kesiliyordu. Son günlerde biraz daha arttı, temizlememe rağmen etkisi olmadı. PSU yük altına girdiğinde yoğun şekilde duyuluyor fakat normal şartlarda çalıştığında oldukça sessiz. Bir süre önce servise gönderdim fakat PSU'nun bir problemi olmadığını belirttiler. Bir çözüm bulabildin mi diye merak ediyorum, bilgilendirirsen sevinirim.

Kusura bakmayın uzun zamandır foruma bakmıyordum, mesajınızı yeni gördüm. Soruna gelince sorun arada tekrarlıyor. Aklımda 2 çözüm var. Ya fan değişicek ya psu. Fan'ı değiştirip psu ile kasayı riske atmak istemiyorum. İleriki zamanlarda psu'yu değiştireceğim. Gerçekten kalitesiz bi psu. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı