Satılık Zalman Z11 Neo ATX Bilgisayar Kasası

Makaleler
44
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Tüm Technopat ailesine merhaba,

11 Temmuz 2015 yılında Koçpa Bilgisayar'dan aldığım kasamı garantiden değişen Corsair sıvı soğutmamın (Corsair'in garip ölçüleri sebebiyle) sığmaması ve yeni bir bilgisayar kasasına geçmek zorunda kalmam yüzünden boşa çıktığı için satıyorum. Z11 Neo piyasada bulabileceğiniz şık ve kapalı gibi görünen ama açık kasalara göre çok daha fazla temiz hava akışına sahip olan bir kasadır.

Kasaya toplamda 8 adet fan takılabilmektedir. 2 tane yan kapaklarda 80mm, 1 tane arkaya 120mm, 2 tane öne 120mm, 2 tane üste 120mm veya 140mm ve son olarak çoğu kasada olmayan PSU önünde 1 adet 120mm fan takılabilmektedir. Kasanın üst tarafına 120/140 veya 240/280mm radyatör takılabilmektedir.

Yine çoğu kasa olmayan TAMAMEN olarak HDD kafeslerini sökebilme özelliği mevcuttur. Fabrikasyon yanında gelen 5.25" yuvaları için hazırlanmış 2.5" SSD ve 3.5" HDD adaptörlerini de kasa içerisinde vereceğim.

Kasayı uzun yıllar i5 6600K, Z170 Pro Gaming, Corsair H115i ve HDD kafesi olmadan kullandım. Dediğim gibi, değişimden gelen soğutucum sığmadığı için değiştirdim kasayı. Açıkça söyleyebilirim ki piyasada bulabileceğiniz en ferah, çalışması en rahat kasalardan birisidir. HDD kafesi ile bile piyasanın çoğu kasasından daha geniştir.

Ufak 2 sorununu yazmadan geçmeyeyim, pleksi camında yıllardır kullanılması kaynaklı kılcal çizikler mevcuttur. Pleksi malzemesi kolay çizilebilir bir malzeme olduğu için ne kadar koruyarak kullansam da silerken vs. çizildiler. Diğer sorunu ise açma kapama düğmesinin kablolarının yerleşimi düğme ile temassızlık yapıyor olması. Bunun tamiri kolay, göndermeden önce isterseniz tamirini yapıp gönderebilirim. Ben tamiri için vaktim olmadığından dolayı Reset düğmesi ile bilgisayarı açıp kullanıyordum.

Kasanın tüm temizliği yapılmıştır ama kutusunda beklerken de olabilecek tüm tozlanmalar için göndermeden önce son kez çıkartıp temizliğini yapıp öyle göndereceğim. Dediğim gibi, açma kapama düğmesini isteğe bağlı tamir edebilirim. Tüm Türkiye'ye kargo alıcıya ait olmak üzere gönderim yapabilirim.

Fiyat olarak 350 TL düşünmekteyim. Pazarlık payı az da olsa vardır. Sahibinden aracılığı ile satın almak isteyenler için ilan linkini de bırakıyorum.

Kasa hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler İnventus'un ürün sayfasını inceleyebilirler.

Fotoğraf arşivini ek olarak bırakıyorum. Orijinal hallerini buradaki kullanıcı adımın kötüye kullanılmasını engellemek amacıyla siteye şimdilik yüklemiyorum. Ciddi alıcılara orijinal hallerini özelden paylaşırım.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    21,6 KB · Görüntüleme: 25
  • 2.jpg
    2.jpg
    18,8 KB · Görüntüleme: 19
  • 3.jpg
    3.jpg
    24,4 KB · Görüntüleme: 18
  • 4.jpg
    4.jpg